За походженням розрізняють преадаптівние, комбінативні і постадаптівние адаптації.
У разі преадаптації потенційні адаптаційні явища виникають, випереджаючи існуючі умови. Мутаційний процес і схрещування призводять до накопичення в популяціях прихованого (мобілізаційного) резерву спадкової мінливості.
При виникненні адаптації комбінативним шляхом істотно взаємодія нових мутацій один з одним і з генотипом в цілому. Ефект мутацій залежить від тієї генотипової середовища, до складу якої в майбутньому вони увійдуть. Схрещування особин дає різноманітне поєднання мутантного алеля з іншими алелями того ж і інших генів.
Постадаптивний шлях виникнення адаптації пов'язаний з редукцією раніше розвиненого ознаки і переведенням визначають його реалізацію генів в рецесивний стан (або використанням раніше існуючого органу в інших цілях — не тих, що визначили його поява за до відповідного тиску відбору). При перекладі генів, що впливають на розвиток редукуються органів, в рецесивний стан (що досить ймовірно) вони включаються в прихований резерв спадкової мінливості.
Объяснение:
заманиха высокая (oplopanax elatus) — растение, относящееся к семейству аралиевых. считается уязвимым видом и внесено в красную книгу. это колючий кустарник, достигающий в высоту 1,5 м. темно-зеленые неглубокопальчато-лопастные листья имеют шипы, которые располагаются на прожилках и длинных черешках. в июле на заманихе высокой появляются мелкие зеленые цветки, собранные в зонтики, образующие метелочку-кисть. в сентябре на кустарнике созревают ягоды — красно-оранжевые костянки. особую ценность для медицины имеет корень этого растения — спиртовая настойка заманихи считается аналогом препаратов из женьшеня, к тому же используется при лечении нервных и психических заболеваний.