відбувається непрямий розподіл клітини, при якому з материнської клітини утворюються дві дочірні клітини з таким же набором хромосом, як і у вихідної клітини. Цей процес забезпечує:
збільшення числа клітин;
ріст організму;
регенерацію та відновлення клітин у процесі їх старіння.
У деяких організмів мітоз лежить в основі їхнього розмноження безстатевим шляхом.
Мітоз можна побачити на фіксованих препаратах в світловий мікроскоп. Сучасні методи мікроскопії та мікрофотографування дають можливість гати цей процес також і в живій клітині.
Водорості освоїли всі ділянки, де може йти фотосинтез: від полярних районів до жарких пустель, від вершин гір до підземних печер. Вони вступають в симбіотичні асоціації з іншими організмами. Провідними факторами середовища, що впливають на їх зростання і розвиток, є: світло, температура, наявність крапельно-рідкого середовища, джерела вуглеводів, мінеральні та органічні речовини. Водорості виділяють в навколишнє середовище різні речовини: органічні кислоти, полісахариди, амінокислоти, а також біологічно активні речовини.
Ряд яйцекладних ділиться на дві родини (качкодзьоби та єхидни), що включають шість видів. Яйцекладні поширені в Австралії та островах, розташованих поблизу цього материка. Представники яйцекладних ссавців: качкодзьоби та єхидни. Єхидни (2 види) і проєхидни (3 види) є наземними риючими тваринами, які живуть у норах.
Объяснение: