У ході еволюції пагін сформувався як орган, який виконує функції живлення - фотосинтезу і утворення генеративних (репродуктивних) органів (спорангіїв, шишок, квіток та ін.).
У процесі пристосування до найбільш інтенсивного фотосинтезу пагін виявився розчленованим на циліндричні осьові органи - стебла з їх функціями утримання і проведення речовин та плоскі бічні органи з обмеженим ростом - листки, які забезпечують можливість найбільшого контакту рослин з повітряним середовищем і поглинання світлової енергії. Надзвичайно характерною структурною особливістю типового пагона вищих рослин є наявність бруньок - зачаткових пагонів, які здатні тривалий час зберігати життєздатність меристем і забезпечувати їх захист від несприятливих зовнішніх впливів. Отже, пагін - це осьовий орган вищих рослин, що складається зі стебла, листків та бруньок і здатний до верхівкового росту. Вузол - це місце прикріплення листків (бруньок) до стебла.
Міжвузля - відстань між сусідніми вузлами. Кут між листком і стеблом називається листковою пазухою. В пазусі листка розташовуються бруньки.
ген а- позднеспел.
ген В - норм. рост
ген в- гигант.найти F1Р: ААВВ*аавв
Г: АВ; авF1: АаВв
раннеспел. норм. рост
или АаВв*аавв
Г: АВ, Ав, аВ, ав; авF1: АаВв, Аавв, ааВв, аавв
1 1 1 1ранн. н. ран.г. поз.н поз.гответ: если скрещивать дигомозиготу доминантную с дигомозиготой рецессивной, то все потомство получится раннеспелым с норм. ростом, а если скрещивать дигетерозиготу с дигомозиготой рецессивной, то 25% будут раннеспел. норм. рост, 25% раннеспел. гигант, 25% позднеспле. норм. рост, 25% позднеспел. гигант.