Чисельність популяції може змінюватись за рахунок міграції особин з іншої популяції та розселення. Міграція здійснюється шляхом вселення або виселення особин з однієї популяції в іншу.
Виселення особин із популяції при надмірній чисельності або внаслідок конкуренції чи поповнення її особинами з інших популяцій називається дисперсією популяції. Вона відображає прагнення виду до розширення свого ареалу. Розселювальна дисперсія підвищується при збільшенні щільності, а в період депресії чисельності популяції посилюється процес вселення особин з інших популяцій.
На нових територіях при сприятливих умовах темп зростання чисельності особин популяції спочатку високий. Згодом, при досягненні певної густоти особин, популяція припиняє відтворення. Такий тип заселення нового середовища притаманний видам, для яких
життєво важливим є швидке оволодіння ресурсами. Він ігається у нематод, кліщів, деяких видів комах (колорадський жук), тих, що живуть у купах гною, на рослинних рештках. Дрібні нематоди, що населяють кінський і коров’ячий гній, можуть пройти свій життєвий цикл протягом кількох годин, тоді як види, що живуть на своїх сталих територіях, розвиваються в межах двох-трьох тижнів.
Відповідь:
Питання 1: Комар пасовищний водяний.
Питання 2: Вилучає з гемолімфи продукти обміну.
Питання 3: 2, 4.
Питання 4: Вона має три пари ходильних ніг.
Питання 5: Складки покривів.
Питання 6: Рівнокрилі - попелиця, цикада, щитівка.
Бабки-красуня - дівчина, дозорець-імператор.
Твердокрилі - красотіл, жужелиця, скарабей.
Перетинчастокрилі - шершень, мураха, джміль.
Питання 7: Колюче-сисний; одну пару довгих крил, а друга перетворена на дзижчальця; Двокрилі.
Пояснення: