Цей мох має листкостеблову будову та є дводомною рослиною – на одній рослині розташовані архегонії (жіночі статеві органи), а на іншій – антеридії (чоловічі статеві органи). Коли сперматозоїди з антеридію потрапляють на архегоній, вони зливаються з яйцеклітиною та відбувається запліднення. В результаті формується зигота, з якої розвивається зародок – спорофіт. Він паразитує на гаметофіті, а не існує окремо. Ось чому в життєвому циклі мохів переважає гаметофіт.
Спорофіт представлений коробочкою на ніжці. Коробочка прикрита ковпачком і має зубчики, які слугують для розсіювання спор. За сприятливих умов спора проростає та формується протонема, яка нагадує зелену нитчасту водорість. Протонема галузиться, на ній утворюються бруньки, з яких розвиваються або чоловічі, або жіночі гаметофіти.
В наше время сушествует огромное количество жизней, но ежедневно они подвергаются угрозе изчезновения.
Дабы сберечь окружающую среду люди придумали красную книгу, где прописаны все исчезающие виды, чтобы люди знали и не разрушали редки, вымерающие виды.
Я считаю, что нам необходимо оберегать окружающую среду и все виды, которые существуют. Нам не стоит убивать исчезающие виды животных, рвать редкие цветы. Нужно создавать больше заповедников и мест, где бы популяцию редких животных смогли увелить. Создавать оранжереи, где бы смогли расти редкие растения и давать семина.
У нас ещё есть шанс природу и мы должны всеми пытаться воплотить его в жизнь.