Млекопитающие различных экосистем.
Белка, куница, соня имеют острые когти и пышный хвост совершать планирующие прыжки. У летяг и летучих мышей, для этого используются кожистые складки по бокам тела. Некоторые виды лесных зверей, например, бурундуки, соболи, ведут наземно-древесный образ жизни. В тропических лесах обитают лемуры, ленивцы, гориллы, шимпанзе, имеющие хватательные лапы с сильно развитыми пальцами и цепкий хвост. Среди животных, ведущих наземный образ жизни, встречаются всеядные (бурые медведи и барсуки). Хищные (лисицы, росомахи, хорьки). И растительноядные виды (лоси, олени, косули, зайцы). Очень разнообразны и многочисленны копытные: антилопы, зебры, сайгаки, дикие лошади, кочующие по бескрайним просторам в поисках корма. Все они хорошие бегуны, так как должны от сильных и быстроногих хищников – гепардов, львов, степных волков. Типичны для таких экосистем грызуны: сурки, суслики, тушканчики, песчанки, хомяки.
Нещодавно дослідники помітили, що папуги какаду іноді роблять і використовують особливі знаряддя праці, щоб дістатися до їжі. Принаймні цього навчився один папуга.
Какаду Гоффіна на кличку Фігаро, який народився і виріс у неволі неподалік Відня, здивував учених тим, що став дзьобом відколювати довгі тріски від дерев’яних стінок вольєра, або відламувати прутики від дерев.
Дослідники з Оксфордського Університету та Університету Венни записали на відео, як папузі спритно вдається добувати собі їжу. Як птах навчився в такий б добиратися до їжі, поки не ясно, проте це явище демонструє, як багато ми ще не знаємо про еволюцію інноваційної поведінки та інтелекту, сказали вчені.
“Ми гали за Фігаро щодня і помітили, що він грає з дрібними камінцями. Якоїсь миті він випадково закинув камінчик за межі клітки. Після кількох невдалих спроб дістатися до нього, папуга пішов по невеликий прутик і почав ”вивуджувати “іграшку” , – розповіла доктор Елліс Ауерсперг (Alice Auersperg), керівник досліджень з Університету Венни.