еукаріоти (eukaryota) це одноклітинні, колоніальні або багатоклітинні організми, клітини яких мають оформлене ядро, ядерною мембраною і численні органели, розташовані в цитоплазмі. перше, що відрізняє всіх еукаріот — це надзвичайна різноманітність форм, розмірів, типів клітин.
в одне з царств еукаріотів царство тварин (animalia) входить більше 1, 5 млн. відомих видів (з них більше мільйона. видів це представники комах). універсальної, типової клітини не існує. кожна клітина має свої характерні риси будови, але при цьому побудована на спільних для всіх клітин принципах.
Відповідь:
У хребетних покриви мають складнішу будову й представлені шкірою, яка складається з епідермісу та власне шкіри (дерма). Досить часто функції шкіри урізноманітнюються за до похідних шкіри, якими є рогові чи кісткові утвори (луска, пір'я, волосся, кігті, копита, роги) та шкірні залози (слизові, слізні, отруйні, сольові, потові, пахучі, молочні).
Група тварин характерні особливості покривів тіла риби
Шкіра з багатошарового епітелію й дерми. Є слизові залози й луска.
Захисна функція шкіри підсилена лусками різної форми.
Земноводні
Шкіра гола з багатошарового епітелію й дерми. Є багатоклітинні слизові залози. У шкірі густа сітка кровоносних судин.
Шкіра є додатковим органом повітряного дихання, тому вона повинна бути постійно зволоженою (це забезпечують численні залози, що продукують слиз). Шкіра земноводних містить також отруйні залози, що виконують захисну функцію.
Плазуни
Шкіра суха з багатошарового епітелію й дерми. Залози відсутні. Виникають рогові лусочки, щитки, пластинки.
Шкіра вкрита роговими лусками і щитками, які виконують захисну функцію
Птахи
Шкіра суха, тонка з багатошарового епітелію і дерми. Залози відсутні (крім куприкової), є пір'я.
Пір'я захищає від пошкоджень, допомагає зберегти тепло і зменшує опір повітря під час польоту. Також найбільші пір'їни на крилах і хвості необхідні для забезпечення польоту. Крім того, пір'я птахів має різноманітне забарвлення, що використовується при маскуванні та відіграє важливу роль у шлюбній поведінці.
Ссавці
Шкіра товста з багатошарового епітелію й дерми. Є розвинені залози (потові, сальні, пахучі, молочні) і волосяний покрив.
Шкіра вкрита волосяним покривом (шерстю), що допомагає підтримувати постійну температуру тіла. Дуже добре розвинені у ссавців видозміни шкіри (кігті, копита, роги, голки), які виконують важливі захисні функції в житті організмів та використовуються в шлюбних турнірах самців.