Токсини грибів по-різному діють на організм, викликаючи відповідні наслідки.
Отруєння грибами залежить від характеру вегетації грибів, тому має чітко виражений сезонний характер, як правило, з травня по жовтень, іноді, в теплі роки, в листопаді.
Найнебезпечнішим грибом вважається бліда поганка і її різновиди, при отруєнні її токсинами реєструється до 99% летальності потерпілих. Це гриб з гепатонефротоксичною дією: при вживанні його в їжу страждають печінка, нирки, епітелій кишечника та ЦНС. Умовно-їстівними грибами також можна отруїтися при неправильному їх приготуванні, таке отруєння часто виявляється гастроентерологічною симптоматикою.
Діти сприйнятливіші до дії токсинів грибів. Це пов'язано з недосконалістю детоксикаційних механізмів дитячого організму. Крім того, не слід забувати, що при однаковій кількості з'їдених грибів, у дитини на одиницю маси тіла доводиться вища концентрація токсину.
Перші симптоми отруєння грибами: біль в животі, нудота, блювота, діарея, зневоднення організму. Якщо ці симптоми виражені особливо сильно, а до не надана своєчасно, то пацієнт може загинути.
При отруєнні грибами гастроентеротропної дії захворювання виявляється через 2-3 години після вживання грибів і зазвичай обмежується явищами гастроентероколіту. При отруєнні грибами з гепатонефротоксичною дією перші симптоми отруєння розвиваються не раніше, ніж через 6 годин з моменту вживання, іноді через 8-10 годин, рідше – 2-3 доби.
По особливостях перебігу захворювання можна з великою часткою ймовірності припустити, якими грибами отруїлася людина, і на основі цього розробити найбільш ефективну тактику лікування.
Кожна людина має усвідомити, що дикорослі гриби, в першу чергу, повинні розглядатися як продукти високого ризику небезпеки не тільки для здоров’я, а й для життя.
ответ: 1.поведінка людини — діяльність, що охоплює сукупність дій і вчинків людини у відповідь на вплив внутрішніх і зовнішніх чинників.
2.павлов
3.пояснювально-ілюстративне, проблемне, програмоване, комп'ютерне навчання.
ii рівень
1. в) емоційна
2. це сукупність вчинків у повсякденному житті або певної ситуації.образно кажучи, поведінка людини – це розповідь світу про те, що відбувається всередині.
3. наприклад, частота дихання, серцебиття, активність мозку зниженні в нічний період.
iii рівень
1. а
2. внутрішнє гальмування (гальмівні умовні рефлекси) - це згашувальне, диференційоване, умовно-гальмівне, запізнювальне і слідове. локалізується внутрішнє гальмування в корі головного мозку, хоча тимчасові зв'язки охоплюють і підкіркові структури. сам механізм його виникнення полягає в тому, що підкріплення в кірковій проекції умовно-рефлекторної реакції спричиняє спряжене гальмування, яке відіграє оберігальну роль. якщо підкріплення немає, то в кірковій проекції умовного подразника розвивається вичерпання, яке й стимулює внутрішнє гальмування (як охоронне). воно виникає в центрі того самого умовного рефлексу. основна умова його розвитку - відсутність підкріплення умовного подразника безумовним. тобто воно розвивається за відсутності зворотної аферентації, яка підтверджує пристосовне значення даного умовного рефлексу. це свідчить, що умовні подразники, які вже не викликають дану умовнорефлекторну діяльність, набули негативного гальмівного значення, спричиняючи внутрішнє гальмування.
3. в
iv рівень
1. умовні рефлекси є пристосувальними реакціями організму, які визначаються умовами життя людини і можливість заздалегідь адаптуватись до нових умов. вони мають попереджувальне сигнальне значення, оскільки організм починає реагувати цілеспрямовано до того, як почне діяти життєво важливий подразник. тому умовні рефлекси забезпечують людині можливість заздалегідь оцінити небезпеку або корисність подразника, здійснювати цілеспрямовані дії та свідомо уникати помилок.
2. людина розуміє що окрім неї є ще люди, ті, хто потребують ще більшоі , ціною свого життя рятує інших.
3. означає пошук людиною свого внутрішнього світу як значущої цінності. пізнавши самого себе, ти пізнаєш світ, тому що світ зовнішній є відображенням світу внутрішнього. найважча з усіх доріг – це дорога до себе. вона найдовша. інколи не вистачає життя, щоб прийти до усвідомлення того, хто ти є.
а что это за язык можете сказать