Объяснение:
Будова та життєдіяльність рослин. Основні процеси життєдіяльності рослин
Життя — якісно специфічна біологічна форма руху матерії. Головними ознаками живого є обмін речовин і енергії, живлення, дихання, ріст і розвиток, рух, подразливість, розмноження, саморегуляція та самооновлення, здатність пристосовуватись до змін зовнішнього середовища.
Обмін речовин і енергії — це сукупність процесів надходження в організм речовин і енергії із зовнішнього середовища, їх перетворення, засвоєння в організмі, розпад з виділенням енергії та виведення з організму.
Живлення — процес надходження в організм речовин, необхідних для підтримки життєдіяльності, та їх засвоєння, це складова частина обміну речовин. Існують два типи живлення: автотрофний і гетеротрофний. Автотрофне живлення — утворення (синтез) органічних речовин із неорганічних і за використання, в основному, енергії сонячного випромінювання. У процесі синтезу органічної речовини з неорганічних у рослин виділяється кисень. Частину його рослини використовують для дихання, а решта газу потрапляє в атмосферу.
Гетеротрофи використовують для живлення готові органічні речовини. Гетеротрофи поділяються на паразитів і сапротрофів. Паразити — організми, що використовують для живлення органічні речовини живих організмів. Сапротрофи — живляться органічними речовинами відмерлих організмів.
Фотосинтез — найголовніша функція листка. У листках відбуваються також важливі функції — дихання і випаровування води (транспірація). При фотосинтезі з неорганічних сполук утворюються органічні за рахунок засвоєння рослиною енергії світла. Необхідною умовою фотосинтезу є наявність світла, води та вуглекислого газу. Воду рослини отримують переважно з ґрунту, вуглекислий газ — із повітря. Споживання рослинами вуглекислого газу з атмосфери називають повітряним живленням. Вуглець вуглекислого газу є основою для утворення молекул органічних речовин. Під час фото-синтезу на світлі рослини розкладають воду і виділяють з неї кисень. Інтенсивність фотосинтезу залежить від освітленості, температури довкілля, кількості вуглекислого газу (в атмосфері його 0,03 %), надходження води. Оптимальні умови для фотосинтезу — температура +20…25 °C та достатнє зволоження ґрунту.
поміг???
напиши в коментаріях
1)Из почвы растение получает необходимые для него органические и не органические вещества. Примером может послужить вода. Без тех веществ, которые растение поглощает из почвы оно промто не сможет жить.
2)Через воздух растение может получать поверхностью листьев вещества, ставшие газами.
3)Значит, в данном случае речь идёт о продуктах жизнедеятельности, которые перерабатывают живые организмы. Чаще всего это какие-то мелкие бактерии, а также черви. Они разлагают сложные вещества на более простые, которые в последствии станут хорошим удобрением для рядом растущих растений или питанием для микроорганизмов.
4) Скажу честно, не знаю. Могу предполагать, но я не знаю, насколько верно.
5)Опыление-это процесс переноса пыльцы с тычинки мужского растения на пестик женского растения. Опыление необходимо для того, чтобы произошёл процесс оплодотворения яйце клетки сперматозоидом, из-за чего потом образуются семена.
6)Гамета-это половая клетка. Гампты бывают женские (архегонии) и мужские (антеридии)
7)Двойное оплодотворение- это такой тип оплодотворения, при котором один сперматозоид сливается с центральной клеткой, а другой с яйцеклеткой. Такое оплодотворение характерно для цветковых растений.
лишайники,симбиоз бактерий,взаимоотношения муравьев и тлей,