Латералізація півкуль
Редагувати
Широкі узагальнення, часто зроблені в популярній психології про міжпівкульну асиметрію, наприклад, логіки, творчості часто є не зовсім точними, оскільки більшість функцій мозку фактично розподілені між обома півкулями. Більшість наукових доказів асиметрії стосуються нижчого рівня перцептивних функцій, а не широко обговорюваних функцій високого рівня (наприклад, підсвідомої обробки граматики, а не «логічного мислення» в цілому)[7][8].
Кращий приклад науково встановленої латералізації є те, що обидва центри мови, Брока і Верніке, часто зустрічаються виключно на лівій півкулі. Ці центри знаходяться на півкулі, протилежній до провідної руки. Латерализация функцій, таких як семантика, просодія, інтонація, акцентуація, ритм і т. д. була поставлена під питання з тих пір, коли була виявлена нейрональна основа в обох півкулях.[9][10]
Півкулі головного мозку людського ембріона в 8 тижнів.
Перцептивна інформація обробляється в обох півкулях, але латералізовано. При цьому інформація з кожної частини тіла направляється в протилежну півкулю (візуальна інформація розділена трохи інакше, але все-таки латералізовано). Аналогічно, управління рухами також відбувається в півкулі на протилежній стороні. Таким чином, ліво- і право-рукість також пов'язані з міжпівкульоною латералізацією.
В деяких біохімічних аспектах півкулі також асиметричні. Досліджені більш високі рівні нейромедіатора норадреналіну в правій півкулі й більш високі рівні допаміну в лівій.[11]
Також білої речовини (довгі аксони) в правій півкулі, а сірої речовини (тіл клітин) — в лівій[12].
Такі функції мови, як граматика і словотворення найчастіше латералізовані в лівій півкулі мозку. На відміну від них, цілісні мисленневі функції мови, такі як інтонація і акцент часто пов'язані з правою півкулею мозку. Інші інтегративні функції, такі як інтуїтивні або евристична арифметика, бінауральна локалізація звуку і т. д. схоже, більше контролюються в двосторонньому порядку.
1)Наследственная изменчивость играет большую роль в эволюции, предоставляя большое количество "материала" для естественного отбора. Благодаря изменчивости организмы потомков наследуют признаки обоих родителей(при половом размножении), а там же могут приобрести новые признаки, которых не было у родителей.
2)Наследственная изменчивость обусловлена возникновением разных типов мутаций и их комбинаций, что выявлению отличий друг от друга.
3)Наследственность <даёт> характерные черты родителей (человека или животного). Например : цвет глаз, цвет волос или просто схожесть с родителем (именно одним, мама или папа - у человека).
4)Наследственность - (см. 3 вопрос), а ненаследственная изменчивость - это приобретение личных качеств и/или безусловных рефлексов у организма. Также к этому относят характер.
5) Да, взаимодействие может быть. (Например, изменение может произойти из-за болезни, которая генетически была при рождении - Лечение.)
6)Факторы эволюции — движущие силы, вызывающие и закрепляющие изменения в генетической структуре популяций.
Текст : 1) изменяются (могут измениться). 2)От родителей. (Часть их клеток). 3)окружающей среды. 4)могут обзавестись рефлексом (или среагировать на изменение). 5)эволюции 6)видов 7)вида 8)для другого/их вида/ов.
Объяснение:
Странный очень материал, но как-то так...
ну если не 46, значит 47?