М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
JoiLok
JoiLok
17.12.2021 02:47 •  Биология

ОТВЕТЫ ЕА ВОПРОСЫ (БОЛОГИЯ 6 КЛАСС)​


ОТВЕТЫ ЕА ВОПРОСЫ (БОЛОГИЯ 6 КЛАСС)​

👇
Ответ:
Ilya2569
Ilya2569
17.12.2021

1) У голонасінних рослин насінини не захищені стінкою плода, їхні насінні зачатки роз­ташовані не в зав'язі, а відкрито на лусках шишок. У насінних рослин спочатку відбувається запилення, потім запліднення, яке не залежить від вологого середовища, тому вони здатні зростати і в посушливих місцевостях. Відомо близько 700 сучасних видів голонасінних рослин (сосна, ялина, ялиця, модрина, кедр, яловець, тис, секвойя).

2)За зовнішнім виглядом — це дерева й кущі різних розмірів: від карликових сосен заввишки в 1 метр до стометрових велетнів секвой — найвищих у світі хвойних рослин.

Особливістю будови більшості видів хвойних є те, що їхнє зазвичай вічнозелене листя має вигляд голок чи рідше лусочок. Такі листки називають хвоєю, звідки й походить назва класу. Голки-листя на поперечному розрізі округлі або ребристі, як у сосни або ялини; можуть нагадувати плоскі довгасті луски, наприклад, у тиса, туї, кипариса. Завдяки невеликій площі листків та особливостей їхніх продихів, узимку практично повністю припиняється випаровування води. Продихи занурені в товщу тканини листка, а в деяких рослин у зимовий період закриваються воском. У більшості хвойних листки темно-зеленого кольору і розташовані на гілках по спіралі, що забезпечує краще уловлювання розсіяного сонячного світла в помірних широтах і північних районах, у густому лісі в затінку інших рослин.

У корі та деревині хвойних рослин є безліч канальців, заповнених густою рідиною зі специфічним запахом — хвойною смолою. Їх називають смоляними ходами. При ушкодженні стовбура в цьому місці з'являються краплини смоли — і рана швидко затягується. У стовбурі хвойного дерева добре виражені річні кільця приросту. Коренева система хвойних стрижнева, причому є великий стрижневий корінь, що розвивається з первинного та зберігається все життя рослини. Бічні корені тонкі й короткі, містять мікоризу.

4,6(41 оценок)
Ответ:
trikozatatjana1
trikozatatjana1
17.12.2021

1) Які ознаки характерні для голонасінних рослин? У голонасінних рослин насінини не захищені стінкою плода, їхні насінні зачатки розташовані не в зав'язі, а відкрито на лусках шишок.

2)Особливістю будови більшості видів хвойних є те, що їхнє зазвичай вічнозелене листя має вигляд голок чи рідше лусочок. Такі листки називають хвоєю, звідки й походить назва класу.

3) Якщо пилок потрапляє на жіночі шишки, відбувається запилення. Після цього луски жіночих шишок змикаються і склеюються смолою. Всередині жіночих шишок пилок проростає в пилкову трубку, в якій утворюються чоловічі гамети — спермії. Зверни увагу!

4) Якщо жіночі шишки знаходяться на верхівці молодого пагона, то чоловічі - у підстави. На відміну від жіночих, чоловічі шишки сосни більш дрібні, овальної форми, жовтого кольору і зосереджені в тісних групах.

5) Голонасінні складають деревний ярус лісів помірної зони. Вони є постачальниками кисню й органічних речовин, середовищем проживання тварин та їхньою їжею, добре очищують повітря не тільки від бруду, але й від шкідливих мікроорганізмів, беруть участь у кругообігу води та інших речовин.

я старалась

4,8(47 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
elvira122004
elvira122004
17.12.2021

продолжительность цветения у растений может различаться. так, у некоторых кувшинковых цветение длится 20-25 мин. а у тропических орхидей цветение продолжается 70-80 суток. например, у выращиваемых в оранжерее тропических орхидей цимбидиума гибридного и фаленопсиса приятного цветки на семидесятый день после раскрытия остаются не только свежими, но и способными к принятию пыльцы.

опыление  цветка происходит в период цветения растений. опылением называют перенос пыльцы с пыльников на рыльце пестика. вслед за опылением в завязи цветка происходит  оплодотворение  — слияние спермия с яйцеклеткой. в итоге образуется зигота.

4,5(69 оценок)
Ответ:
666Dim
666Dim
17.12.2021
Мхи - обычно многолетние, небольшие (от нескольких мм до нескольких см) , реже крупные (до 60 см и более) растения. тело представляет собой слоевище (антоцеротовые, некоторые печеночники) или расчленено на “стебель” и “листья” (“листостебельные”). корней у мохообразных нет, всасывание воды и прикрепление к субстрату осуществляется выростами клеток - , про-водящая система, как правило, отсутствует. сфагновые мхи. гаметофиты сфагнума образуют крупные светло-зеленые или красноватые куртинки. “стебли” прямостоячие, с пучковидно расположенными олиственными “ветвями”. стебель без ризоидов, прямостоячий, постепенно отмирающий снизу, многорядно облиственный, с многочисленными густочерепитчато облиственными боковыми ветвями, которые скучены на верхушке стебля в более или менее плотную головку, а на остальном протяжении стебля собраны пучками. каждый пучок состоит из 3-13 отстоящих от стебля и свисающих вдоль него ветвей. на верхушке “ветки” и собраны в довольно плотную головку. наружный слой “стеблей” состоит из крупных бесцветных водоносных клеток с порами, лишенных живого содержимого. “листья” сфагнума однослойные, имеют клетки двух типов: фотосинтезирующие и водоносные. фотосинтезирующие клетки червеобразной формы, в них содержатся хлоропласты. они расположены между широкими водоносными клетками. множеству водоносных клеток сфагнум может всасывать большое количество воды (в 20 раз больше собственной сухой массы) .
4,4(17 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ