Екологічна група — сукупність видів, що характеризується подібними потребами у величині будь-якого екологічного чинника і виникли в результаті його дії в процесі еволюції подібними анатомо-морфологічними та іншими ознаками, що закріпилися в генотипі.
Екологічні групи виділяються по відношенню організмів до одного фактору середовища (волога, температура, світло, хімічні властивості середовища проживання тощо), однак межі між ними умовні, і має місце плавний перехід від однієї екогрупи до іншої, що обумовлено екологічної індивідуальністю кожного виду.
Объяснение:. Мы подтвердили, что они поменяли цвет из-за растущего загрязнения воздуха", — рассказывает Мартин Стивенс (Martin Stevens) из Университета Эксетера (Великобритания).
У теории эволюции Дарвина помимо знаменитых галапагосских вьюрков есть еще один символ, более знакомый жителям России и других стран Европы. Примерно через два десятка лет после публикации труда "О происхождении видов" с Дарвином связался Альберт Фарн, один из известных британских специалистов по биологии насекомых.
Он рассказал о любопытном феномене — белые березовые пяденицы и другие бабочки, жившие в окрестностях английского городка Льюис, резко поменяли цвет, став угольно-черными. Фарн предположил, что подобные перемены в их облике были связаны с естественным отбором — за несколько десятков лет до этого в Льюисе появились заводы по производству извести, закоптившие окрестные березовые леса и отложения известняка большим количеством сажи.
В результате этого птицам стало гораздо легче находить бабочек, окрашенных в светлые тона, а темные пяденицы, наоборот, стали невидимыми для них. Большинство ученых соглашаются с этой идеей Фарна и Дарвина, однако противники теории эволюции постоянно критикуют их выводы, требуя экспериментальной проверки и подвергая сомнению результаты таких опытов.
Tіла живої і неживої природи, тіла, створені людиною, складаються з речовин. Речовина - це те, із чого складається тіло. Скло, залізо, цукор, кухонна сіль, глина, деревина - усе це речовини. Вода теж речовина.Зустрівши в лісі джерело, ми радіємо: «Яка чиста вода!» Однак у природі зовсім чистої води не¬має. Будь-яка вода - морська, річкова, дощова - це розчин.Воду з розчиненою в ній речовиною називають розчином. Навіть у дощовій воді, яку вважають найчистішою, є домішки, які потрапляють з повітря. Пригадай, яке чисте і свіже повітря після дощу. Це вода поглинула з повітря пил, кіптяву, вихлопні гази.Морська вода - це розчин великої кількості різних речовин.Усі розчини прозорі. Якщо у воді є нерозчинні частинки, вони роблять її каламутною.Усі речовини можна розділити на розчинні і нерозчинні у воді.Які речовини розчиняються у воді, а які - ні? Щоб відповісти на це запитання, проведи досліди.дослід 1. У прозору склянку з теплою водою всип чайну ложку кухонної солі. Помішуй воду гай, що відбувається з кристаликами солі. Чи змінилася прозорість води? Її колір? Чи можна сказати, що сіль зникла (мал. 9)? Спро буй воду на смак.дослід 2. Проведи такий самий дослід, але не із сіллю, а із цукром. Що ти гав? Чи можна назвати цукор розчинною речовиною?дослід 3. Спробуй розчинити у воді пісок чи крохмаль. Частинки цих речовин будуть плавати у воді, яка стає через них каламутною. Якщо воду відстояти, частинки піску, крохмалю осядуть на дно. При збовтуванні води вони піднімуться, а потім знову опустяться.Тепер ти сам можеш узяти будь-яку речовину і пере вірити, розчиняється вона у воді чи ні. Якщо її частинки у воді стають невидимими, то це розчинна речовина (розчин однорідний). Якщо частинки пла¬вають у воді або осідають на дно, то це нерозчинна речовина. Властивість води розчиняти деякі речовини людина використовує у повсякденному житті, коли готує їжу: заварює чай, варить компот, супи, солить і консервує овочі.Коли ми миємо руки, умиваємося або купаємося, коли перемо одяг, то теж використовуємо рідку воду та її властивість розчинника.У воді також розчиняються гази, зокрема кисень. Організмам, що мешкають у воді, наприклад рибам, кисень, розчинений у воді, потрібен для дихання. Якби кисень не розчинявся у воді, то у водоймах не існувало б життя. Знаючи це, люди насичують киснем воду в акваріумі з рибками (мал. 10). Взимку прорубу¬ють ополонки, щоб риба не задихнулася під кригою.Наведи власний приклад використання властивості води розчиняти речовини.Вода розчиняє речовини, серед яких є як корисні для людини, так і шкідливі. Тому пити воду з невідомого джерела не можна. У народі є прислів’я: «Не всяка водиця для пиття годиться».Словничок. Розчинник, розчин, розчинна речовина, нерозчинна речовина.
Примеры таковых — огурец, кабачок, салат, спаржа, ревень, щавель