Завдяки подвійному диханню птах під час польоту не задихається. При опусканні грудини багатий киснем газ засмоктується в дихальний орган. Зворотним рухом м'язів повітря виштовхується назовні. Легкі також допомагають нагнітати кисень. Птиця, яка ходить або лазить, підключає до роботи повітряні мішки, розташовані в очеревині. На них чинять тиск верхні частини ніг. В польоті значимість повітряних мішків зростає багаторазово, тому що відбувається процес подвійного дихання птиці. Поетапно він виглядає наступним чином:Крила піднімаються, розтягуючи повітряні мішки.Повітря нагнітається в легені.Частина газу, не затримуючись, проходить в повітряні мішки, не втрачаючи кисень. В цьому органі не відбувається газообмін.Крила опускаються, на видиху через легені проходить газ багатий киснем з повітряних мішків. Дихання частішає з ростом інтенсивності помахів крил.
Явище, при якому кров насичується киснем на вдиху і видиху, отримало назву подвійне дихання.
У хрящевых рыб, в отличие от костных, в течение всей жизни сохраняется хрящевой скелет. Из-за отсутствия жаберных крышек их жаберные щели остаются открытыми. Только у некоторых плащеносных акул и химер они прикрыты особой складкой кожи. Парные плавники (грудные и брюшные) хрящевых рыб расположены в горизонтальной плоскости относительно продольной оси тела. Из-за отсутствия плавательного пузыря хрящевые рыбы вынуждены постоянно перемещаться в воде, чтобы обеспечить положительную плавучесть. В отличие от костных рыб, для которых характерно наружное оплодотворение, у хрящевых рыб наблюдается внутреннее оплодотворение, а у некоторых даже живорождение.
Споры у папоротников служат своеобразным заменителем семян. Образуются они на обратной стороне листьев.
Папоротники имеют множество придаточных корней, отрастающих от корневища (видоизменённого побега). Листья папоротников - вайи имеют сложное строение.