Екологі́чні фа́ктори, екологічні чинникиабо фа́ктори середо́вища — сукупність усіх чинників середовища (температура, вологість, світло, гравітація, субстрат, живі організми тощо), що діють на живий організм або надорганізмову систему (моноцен, демоцен, плейоцен, біом, біосфера). Не всі вони однакові за своїм значенням, вплив окремих компонентів взагалі незначний. Всю різноманітність екологічних факторів ділять за походженням і характером дії на три великі групи — абіотичні, біотичні та антропогенні. До абіотичних відносять фактори неорганічної або неживої природи, до біотичних — вплив живої природи, а також людини. Антропогенні фактори зумовлені діяльністю людини, вплив її на природу може бути як свідомим, так і стихійним, випадковим. Такий поділ певною мірою є умовним, оскільки кожен з факторів існує і проявляється лише як результат загальної дії середовища.
Абіотичні фактори
2. Орган - часть живого организма, выполняющая определенную функцию. Органы бывают вегетативные (отвечают за рост и обмен веществ) и генеративные (отвечают за размножение).
3. Корень поглощает и проводит воду с минеральными веществами к стеблю и листьям. Побег отвечает за рост, развитие и размножение растения.
4. Гаметы - половые клетки. Споры - маленькие клетки, служащие для размножения растений. Споры разносятся ветром и, попадая в благоприятные условия, прорастают.
5. Семенные растения - образуют семена для размножения, делятся на покрытосеменные и голосеменные. Споровые - образуют споры для размножения.
6. Хлорофилл - зеленый пигмент, участвует в фотосинтезе.