Бактерії виду бульбочкові можуть засвоювати з повітря азот і збагачувати грунт азотними речовинами. В цілому бактерії руйнують складні речовини трупів рослин і тварин, поглинають шкідливі виділення організмів і відходи. Вони грають роль санітарів, перетворюючи листя чагарників і дерев, надземні пагони багаторічних і трав’янисті однорічні рослини в перегній. Бактерії є потужним біотичним фактором в природі, так як утворюють не тільки гумус, а й перегній.
Говорячи про грунтоутворююче значення бактерій, то вони створили на планеті перші грунти. І сьогодні якість ґрунту повністю залежить від цих організмів.
Яке значення бактерій в житті людини?
Позитивне значення бактерій в житті людини полягає в тому, що вони використовуються в харчовій промисловості. Наприклад: людина широко використовує молочнокислі бактерії, які харчуються цукром в молоці і утворюють молочну кислоту. Вона, в свою чергу, перетворює молоко в кисле молоко, а якщо це вершки, то в сметану.
У сільському господарстві також не обходиться без бактерій. З їх до відбувається силосування кормів і квашення овочів. Бактеріальна молочна кислота також охороняє корми і овочі від розкладання.
Діяльність певних бактерій людина використовує у виробництві ліків, нових харчових продуктів, органічних речовин. Вони можуть виробляти сильні антибіотики, які пригнічують хвороботворні організми.
Негативне значення бактерій в житті людини
Ось ще яке значення мають бактерії в житті людини – негативне. Багато їх видів завдають народному господарству шкоду, поселившись на продуктах і псуючи їх. Є такі бактерії, які можуть зіпсувати рибальські сіті, книги і рідкісні рукописи в книгосховищах.
І для самої людини вони також можуть завдати шкоди. Ботулінічними бактеріями викликається найнебезпечніше харчове отруєння, що приводить до смерті – ботулізм. Бацили накопичуються в грибних і м’ясних продуктах, виділяючи отруту ботулін.
Існують ще такі види хвороботворних бактерій – сальмонела (викликає черевний тиф), шигелла (викликає дизентерію), туберкульозна паличка, клостридиум (викликає правець і гангрену), стафілококи і стрептококи.
Грунтові бактерії
Багато бактерії, що живуть у грунті, у процесі своєї життєдіяльності перетворюють відмерлі частини рослин, мертві рослинні і тваринні організми в перегній. Це грунтові бактерії гниття. Перетворюючи органічні залишки в перегній, вони виконують в природі санітарну і почвообразовательном роль.
Інша група грунтових бактерій розкладає перегній. Це бактерії бродіння. У процесі життєдіяльності бактерій бродіння перегній перетворюється на мінеральні солі, необхідні для життя рослин.
Деякі грунтові бактерії здатні засвоювати азот з повітря, що знаходиться між частинками грунту. Засвоюють з повітря і накопичують азот бульбочкові бактерії, що живуть у симбіозі з корінням бобових рослин (горох, люпин, соя). Відмираючи, рослини збагачують грунт речовинами, що містять азот.
1 этап(световая фаза)
Обязательное условие — участие энергии солнечного света!
Начало процессу задаёт свет.Он активирует хлорофилл(вещество,содержащееся в хлоропластах).А активированный хлорофилл разрушает молекулу воды на водород и кислород.Кислород выделяется в воздух.
2 этап(темновая фаза)
Этот этап фотосинтеза называют темновым,потому что здесь все процессы идут без участия света.
На этом этапе в ходе множества химических реакций с участием углекислого газа и активных компонентов,полученных на первом этапе фотосинтеза,образуется органическое вещество(углевод) — сахар(глюкоза).
Фотосинтез протекает в хлоропластах.В ходе этого процесса за счёт энергии солнечного света растение с зелёного хлорофилла листьев образует необходимые ему органические вещества из неорганических — углекислого газа и воды.
Объяснение:
Фотосинтез — очень сложный многоступенчатый процесс,состоящий из двух основных этапов.
Фотосинтез всегда поддерживается корневым питанием — поглощением из почвы воды и минеральных солей.Без воды фотосинтез не происходит.
Ученые, описавшие отдельны части клетки * Гольджи, Броун
Ученые, сформулировавшие клеточную теорию * Шлейден и Шванн
Ученые, уточнившие и развившие клеточную теорию * Вирхов