Вони (ендорфіни) відповідають за настрій та беруть участь в регуляції роботи внутрішніх органів і систем тіла. Також вони здатні знизити біль, зменшити почуття страху або просто зробити людину щасливою. Основна функція ендорфінів - створення «подушки безпеки» для нервової системи.
1. Кореневище — підземний пагін, що своїм зовнішнім виглядом нагадує корінь, однак на відміну від нього має вузли і міжвузля, пазушноверхівкові бруньки та відсутній кореневий чохлик. Росте таке кореневище своєю верхівкою, де розташована верхівкова брунька. З бруньок утворюються нові надземні пагони. Функції кореневища: запас, розмноження, а також розповсюдження рослини. Крім цього кореневище забезпечує виживання в несприятливих умовах. Його мають такі рослини, як пирій та осот.2. Цибулина представляє собою дуже вкорочений плоскої форми пагін-денце в якому зближені соковиті листки. Від цього денця відходять додаткові корені. Така цибулина є у багатьох рослин цибулі ріпчастої, пролісків, тюльпанів, лілій, часнику та ін. рослин. Цибулина виконує функцію запасання, забезпечує розмноження.3. Стеблові бульби – це специфічні потовщення одного або декількох міжвузлів стебла. Вони можуть бути підземними (наприклад, в картоплі чи топінамбуру) або надземними (як в капусти-кольрабі). Виконують вони запасу функцію та розмноження.4. Колючки захищають рослину від поїдання різними тваринами, розташовані вони у пазухах листків. Мають їх такі рослини як терен, глід, дика груша).5. Столони представляють собою подовжені повзучі пагони, які часто мають лускоподібні листки. Живуть вони переважно один рік і можуть давати початок новим особинам. Їх в побуті ще називають «вусами». Також вони можуть видозмінюватись в іншу форму – вусики. Мають їх виноград, кропива, огірок, гарбуз, диня.
Нервная система функционирует как единое целое с органами чувств, например глазами, и управляется у млекопитающих головным мозгом. Самая крупная часть последнего называется большими полушариями (в затылочной области черепа находятся два более мелких полушария мозжечка) . Головной мозг соединяется со спинным. У всех млекопитающих, за исключением однопроходных и сумчатых, в отличие от других позвоночных правое и левое большие полушария соединены между собой компактным пучком нервных волокон, называемым мозолистым телом. В мозгу однопроходных и сумчатых мозолистого тела нет, но соответствующие области полушарий тоже соединяются нервными пучками; например, передняя комиссура связывает друг с другом правую и левую обонятельные области. Спинной мозг - основной нервный ствол тела - проходит через канал, образованный отверстиями позвонков, и тянется от головного мозга до поясничного или крестцового отдела позвоночника, в зависимости от вида животного. С каждой стороны спинного мозга симметрично отходят нервы к различным частям тела. Осязание в общих чертах обеспечивается определенными нервными волокнами, бесчисленные окончания которых находятся в коже. Эта система обычно дополняется волосками, действующими, как рычаги, для нажатия на пронизанные нервами участки.
Вони (ендорфіни) відповідають за настрій та беруть участь в регуляції роботи внутрішніх органів і систем тіла. Також вони здатні знизити біль, зменшити почуття страху або просто зробити людину щасливою. Основна функція ендорфінів - створення «подушки безпеки» для нервової системи.