Трансляція постійно відбувається в живих клітинах і забезпечує їхню потребу в білках. У бактерій процеси транскрипції й трансляції не розмежовані в просторі: у цитоплазмі молекула матричної РНК синтезується РНК-полімеразою на молекулі ДНК, а рибосоми зчитують із неї інформацію та синтезують білок теж у цитоплазмі (рис. 25.2). При цьому трансляція може починатися ще до завершення транскрипції: рибосоми зв’язуються з мРНК ще до того, як РНК-полімераза завершить її синтез. З еукаріотами дещо складніше. У них є ядерна оболонка, що жорстко розмежовує транскрипцію та трансляцію. При цьому матрична РНК синтезується у вигляді попередника, якому ще необхідно дозріти, щоб бути готовим до зустрічі з рибосомою. Трансляція здійснюється в цитоплазмі, після того як зріла матрична РНК буде вивільнена з ядра крізь ядерну пору.
Объяснение:
Молекула ДНК состоит из двух антипараллельных цепей нуклеотидов, основание каждой цепи состоит из чередующихся остатков моносахарида дезоксирибозы и фосфорной кислоты. Боковым радикалом от дезоксирибозы отходит азотистое основание (аденин, гуанин, цитозин, тимин (1 из четырех)) . Напротив аденина одной цепи располагается тимин другой. Напротив гуанина - цитозин. Аденин соединен с тимином двумя водородными связями, а гуанин с цитозином - тремя. Две антипараллельные цепи закручены в спираль
Молекула РНК полимер, мономерами которого являются рибонуклеотиды. РНК -одноцепочечная молекула. Связь между нуклеотидами осуществляется через сахар (бета-рибозу) и остаток фосфорной кислоты. Боковым радикалом от бета-рибозы отходит одно из азотистых оснований (аденин, гуанин, цитозин, урацил)