М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
grgrgrgrgrrhrrhrgrgr
grgrgrgrgrrhrrhrgrgr
25.06.2022 12:28 •  Биология

Функціональна спеціалізація це - ...​

👇
Ответ:
arsenii2309
arsenii2309
25.06.2022

Функціональна спеціалізація півкуль – явище переважання діяльності правої або лівої півкуль при виконанні організмом певних функцій, яке залежить від особливостей цих півкуль.

4,5(2 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
islamlg
islamlg
25.06.2022

Всисна зона (зона всмоктування, зона кореневих волоскiв). На цiй дiлянцi клiтини покривної тканини (епiблеми) утворюють одноклiтиннi вирости – кореневi волоски. Вони збiльшують поглинальну поверхню кореня та всмоктують воду з розчиненими в нiй мiнеральними речовинами. Довжина цiєї зони становить близько 1,5-2см. Кореневi волоски живуть в середньому 10-20 дiб, а потiм вiдмирають i злущуються. Зона всмоктування постiйно перемiщується, адже корiнь росте i всi його дiлянки просуваються вглиб субстрату.

4,6(61 оценок)
Ответ:
ника2751
ника2751
25.06.2022

Відповідь:

Всіх кажанів, що мешкають в помірних широтах, можна поділити на дві екологічні групи: перелітні та осілі. Перші двічі на рік здійснюють дальні міграції. Осілі рукокрилі не роблять довгих перельотів, а зимують на горищах, в підземеллях, в теплих підвалах, покинутих бетонних приміщеннях, щілинах кілець колодязів та в інших затишних місцях. Восени у кажанів, так само як у птахів, відбувається накопичення жирових речовин. Однак, на відміну від птахів, у яких жир відкладається або під шкірою, або в черевній порожнині у вигляді потужних жирових в, у кажанів він резервується в області лопаток у вигляді великих жирових подушок. Накопичення резервного жиру свідчить про готовність організму до міграції чи майбутньої зимівлі. Один з перших проявів зимової сплячки у рукокрилих - повне припинення живлення і зникнення харчових рефлексів. Одночасно сильно сповільнюється дихання (5-6 вдохів на хвилину, інколи пауза між вдихами розтягується до 15 хвилин). Ритм серцевих скорочень також сповільнюється, пульс падає до 8 ударів серця на хвилину, тоді як у активних тварин під навантаженням він може досягати 420 скорочень на хвилину. Падає і температура тіла, вона лише на кілька градусів перевищує температуру повітря. Так, у рудої вечірниці в активному стані температура тіла досягає 38оC, а в сплячці опускається до 0,1оC. Здатність переходити в стан заціпеніння (анабіоз) - біологічно доцільне захисне пристосування, що дає кажанам можливість переживати безкормний період. Здатність впадати у сплячку виробилась у них в зв'язку з життям в холодному кліматі.

  Кажани - група високо спеціалізованих тварин, через що вони обмежені у виборі місць існування і дуже чутливі до різких змін середовища, особливо таких, що пов'язані з дією антропогенних факторів - забруднення, знищення місць існування, турбування, погіршення кормової бази, тощо. Більшість летючих мишей фауни України - рідкісні та зникаючі види, що охороняються законом. Майже половина з них (12 з 26, що є у фауні країни), занесені до Червоної книги України. Практично у повному складі європейські види кажанів внесені в бернські списки тварин під охороною. Третина видів нашої фауни кажанів внесена в Червону книгу європейських хребетних.

Пояснення:

4,5(93 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ