М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ivan70region
ivan70region
13.04.2022 12:06 •  Биология

Опиши процесс метаморфоза и приведите примеры

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Согласно этому принципу любое отклонение какой-либо
жизненно важной функции от нормы является стимулом для возвращения ее к нормальному уровню.
Любое отклонение кровяного давления в сторону повышения или понижения вызывает возбуждение специальных барорецепторов, расположенных в стенках кровеносных сосудов. Особенно велико скопление их в дуге аорты, каротидном синусе, сосудах сердца, мозга и т. п. Возбуждения от рецепторов по афферентным нервным волокнам поступают к сосудодвигательному центру, расположенному в продолговатом мозге, и изменяют его тонус.
Отсюда импульсы направляются к кровеносным сосудам, изменяя тонус
сосудистой стенки и, таким образом, величину периферического
сопротивления току крови.
Одновременно изменяется и деятельность сердца. Вследствие этих влияний отклонившееся кровяное давление возвращается к нормальному уровню.

Кроме того, на сосудодвигательный центр оказывают влияние особые вещества, вырабатывающиеся в различных органах (так называемого гуморальные воздействия) .
Таким образом, уровень тонического возбуждения сосудодвигательного центра определяется взаимодействием на него двух видов влияний: нервных и гуморальных.
Одни влияния ведут к повышению тонуса и возрастанию кровяного давления — так называемые прессорные влияния; другие — снижают тонус сосудодвигательного центра и оказывают, таким образом, депрессорный эффект.

Гуморальная регуляция уровня кровяного давления осуществляется в
периферических сосудах путем воздействия на стенки сосудов особых
веществ (адреналин, норадреналин и др.).
4,4(47 оценок)
Ответ:
Kxmm
Kxmm
13.04.2022

1.Відмінності в місцях зростання сосни і ялини.

2. Розміром сосни і ялини.

3. Розмір шишки сосни і ялини.

4. Форма хвої сосни і ялини.

5. Забарвлення хвої сосни і ялини.

6. Тривалість життя хвої сосни і ялини.

7. Коренева система ялини і сосни.

Объяснение:

1. Сосна звичайна росте переважно в регіонах помірного кліматичного поясу, які характеризуються холодними і вологими погодними умовами. Вона широко поширена в північних областях України, США та Канади. Періодично рослину можна зустріти на півдні Монголії і Китаю.

Ялина європейська частково ділить територію з сосною, однак, на відміну від останньої, відноситься до більш теплолюбних культур. Крім середньої смуги України, Канади і Сполучених Штатів в ареал її проживання входять і деякі країни Східної Європи і Центральної Азії.

2.Відмінність у висоті сосни і ялини не дуже помітне. Сосна звичайна досягає в середньому 25 — 40 м, що приблизно дорівнює розміру їли, яка виростає до 30 м. Правда, на відміну від сосни, розмір їли має велику варіативність. Так, серед представників цієї породи є як відносно невисокі екземпляри — до 15 м заввишки, так і справжні гіганти в 50 м і вище. Набагато більший інтерес викликає висота, на якій розташована хвоя цих рослин. Так, у сосни крона починається на відстані, рівному приблизно половині всієї довжини стовбура, в той час як хвоя їли починає рости практично над самою землею.

3.Відмінності рослин проявляються і в будові соснової і ялинової шишок. У обох порід шишки діляться на чоловічі і жіночі, однак зовні вони дуже відрізняються один від одного.

4.Відмінності сосни і ялини гаються і в довжині хвої. При найближчому розгляді листові пластини їли мають форму четирехгранніка, розмір яких коливається від 2 до 3 см. Крім того, утворюючи мутовку, вони кріпляться до гілок поодинці.

Соснові ж голки, на відміну від ялинових, мають більш гладку структуру і звужуються ближче до кінця. На гілках вони розташовуються попарно, а в довжину досягають 4 — 6 см.

5.Ялинові голки характеризуються насиченим темно-зеленим кольором, який не змінюється протягом всього життєвого періоду листових пластин. У хвої сосни переважають більш світлі відтінки зеленого. До того ж, вона, на відміну від голок ялини, має властивість жовтіти ближче до осені, набуваючи при цьому мідний колір.

6.Відрізняється і тривалість життя цих хвойних порід. Вважається, що середній вік сосни становить близько 300 — 350 років, в той час як ялина живе трохи менше — 207 — 300 років.

7.Крім свого зовнішнього вигляду, сосна і ялина мають і інші відмінності. Зокрема, можна говорити про особливості кореневих систем цих дерев.

Сосні властива стрижнева коренева система. Вона дуже потужна і має безліч відгалужень, які розходяться в сторони від товстого стрижневого кореня. Завдяки такій будові рослина дуже невибагливо до грунту і може виростати практично в будь-якому місці. .

Ялина також має стрижневу кореневу систему, але, на відміну від сосни, основне навантаження припадає на бічні корені, оскільки головний корінь атрофується після досягнення деревом 10-річного віку.

4,6(50 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ