ответ:
ответ: 1) за рост человека отвечает соматотропный гормон или гормон роста. гормоном роста он называется потому, что у детей и подростков, а также молодых людей с ещё не закрывшимися зонами роста в костях он вызывает выраженное ускорение линейного (в длину) роста, в основном за счёт роста длинных трубчатых костей конечностей. секреция соматотропина постепенно понижается с возрастом. она минимальна у пожилых и стариков, максимальна у подростков в период интенсивного линейного роста и полового созревания.
у взрослых патологическое повышение уровня соматотропина или длительное введение экзогенного соматотропина в дозах, характерных для растущего организма, приводит к утолщению костей и огрублению черт лица, увеличению размеров языка — так называемому акромегалоидному строению скелета.
в целом человечество постепенно «растёт». если 50 лет назад средний рост был 160 сантиметров, то сейчас на 5 сантиметров больше. примерно на килограмм увеличилась в среднем и его масса.
ответ:
як нам уже відомо у спекотну пору року ми багато вживаємо води, адже людський організм потребую більше води саме у спеку для того . щоб виробляти піт яких охолоджує тіло. з цього ми робимо висновок що у спекотну пору людині потрібно меньше їжі . а у зимку ми навпаки менше вживаємо води і більше вживаємо їжі , адже вона потрібна для того щоб тіло могло виробляти енергію необхідну для того щб зігрітися . це також можна довести на прикладі тварини наприклад : ведмідь він перед тим як впасти у сплячку запасає жири, ( тобто їсть продукти які містять жири та інші речовини потрібні , щоб не замерзнути у зимку
объяснение:
Екологі́чні фа́ктори, екологічні чинники або фа́ктори середо́вища — сукупність усіх чинників середовища (температура, вологість, світло, гравітація, субстрат, живі організми тощо), що діють на живий організм або надорганізмову систему (моноцен, демоцен, плейоцен, біом, біосфера). Не всі вони однакові за своїм значенням, вплив окремих компонентів взагалі незначний. Всю різноманітність екологічних факторів ділять за походженням і характером дії на три великі групи — абіотичні, біотичні та антропогенні. До абіотичних відносять фактори неорганічної або неживої природи, до біотичних — вплив живої природи, а також людини. Антропогенні фактори зумовлені діяльністю людини, вплив її на природу може бути як свідомим, так і стихійним, випадковим. Такий поділ певною мірою є умовним, оскільки кожен з факторів існує і проявляється лише як результат загальної дії середовища.