Змушені харчуватися, щоб забезпечувати своє повноцінне існування, всі жителі нашої планети. Це може бути органічна і неорганічна їжа: різні види мінералів, газів, рослин, тіла тварин і продукти їх життєдіяльності. А перехід поживних речовин і енергії від одного організму до іншого прийнято називати ланцюгом харчування. Але дані послідовності можуть сильно відрізнятися в різних середовищах існування.
На суші та у водіЩоб вибудувати ланцюг живлення Чорного моря, необхідно розуміти, з яких організмів можуть складатися її ланки. Ще одна умова – проживання цих істот у цій середовищі, до яких би Царствам, згідно з класифікацією, вони не ставилися.
Деякі живі створіння природи живляться виключно неорганічної їжею (вони називаються продуцентами) і беруть енергію для свого існування безпосередньо з навколишнього середовища, використовуючи гази і мінерали. До таких продуцентам можна віднести різні види водоростей і мікроорганізмів, які в достатку живуть у водному середовищі. Вони починають ланцюг живлення Чорного моря, будучи першими з ланок.
Далі в послідовності йдуть консументы першого і другого порядку, які харчуються, в свою чергу, продуцентами і всілякою живністю.
Специфіка ланцюга живлення даного водоймищаЛанцюг живлення Чорного моря має свої особливості, головною з яких є те, що нижче певного рівня (150-200 метрів) тут існує практично мертва зона, дуже насичена сірководнем, щоб служити нормальної зоною проживання для організмів. Фактично її населяють сіробактерії і деякі види водоростей. А життя в основному зосереджена близько до поверхні, в неглибокій прибережній зоні та на мілинах.
Ланцюг живлення Чорного моря і узбережжяОсновним джерелом органіки у даної середовищі існування є мікроскопічні водорості – фітопланктон. У свою чергу, вони служать харчуванням для зоопланктону – дрібних ракоподібних, личинок, мальків риб. Харчуються Зоопланктоном тварини побільше: риби, медузи, краби. Дельфіни стоять на самій вершині, поїдаючи попередніх учасників ланцюга. А в прибережній зоні кінцевим ланкою є види птахів, що харчуються рибою. Це чайки, баклани, буревісники, нирки.
В решении.
Объяснение:
Упростить:
(5b-1)/(3b²-3) + (b+2)/(2b+2) - (b+1)/(b-1);
Чтобы найти общий знаменатель, нужно смотреть ВСЕ знаменатели ВСЕХ дробей:
(3b²-3) = 3(b²-1) = 3(b-1)(b+1);
(2b+2) = 2(b+1);
(b-1) = (b-1).
Очевидно, что общий знаменатель 2*3(b-1)(b+1) = 6(b-1)(b+1).
Пишем над числителями дополнительные множители:
[2*(5b-1) + 3(b-1)*(b+2) - 6(b+1)*(b+1)] / [6(b-1)(b+1)]
Раскрыть скобки:
(10b-2+3b²+3b-6-6b²-12b-6) / [6(b-1)(b+1)]
Привести подобные члены:
= (-3b²+b-14)/[6(b²-1)]=
= - (3b²-b+14)/[6(b²-1)].