Внешний вид. Крупный представитель семейства: максимальная общая длина до 192 мм (в Португалии до 253 мм); длина тела 106 мм. Большая округлая спереди голова, массивное широкое туловище, хвост короче тела, округлый в сечении. Глаза крупные. Кожа сверху гладкая, толстая, с глянцевым отливом; на брюшной стороне морщинистая и более тонкая. Паротиды крупные, удлиненной формы, с большим количеством пор. Железы и поры расположены также по бокам туловища, которое 10-12-ю поперечными бороздками поделено на сегменты. Конечности массивные, короткие, без плавательных перепонок между пальцами. Окраска яркая, контрастная. Сверху черного цвета с неправильной формы желтыми, иногда оранжевыми пятнами (что отражено в русском названии вида). Рисунок окраски очень изменчив. Снизу темно-серая.
Объяснение:
Объяснение:
Вегетативні органи – органи, які виконують основні життєві функції, служать для підтримання індивідуального життя рослин, а також для вегетативного розмноження. Такими органами у вищих рослин е корінь та пагін. Вони забезпечують ріст, живлення, фотосинтез, дихання, транспортування речовин тощо. При зміні функції змінюються й вегетативні органи, утворюючи видозміни (метаморфози).
Зовнішній вигляд і будова вегетативних органів пристосована до виконання властивих їм функцій.
Корені в більшості вищих рослин утворюють підземну частину і слугують для закріплення рослини в ґрунті та мінерального живлення. Тому корінь відрізняється від пагона, який формує надземну частину рослини. Корені не мають у своїх клітинах хлоропластів, вони не утворюють листків і бруньок, коренева система є більш розгалуженою тощо. Виконання коренем інших функцій привело до появи його видозмін (наприклад, коренеплоди у моркви для запасання речовин, корені-причіпки у плющів для підняття рослини вгору тощо).