Зовнішня будова. Покриви. Шкіра земноводних гола, позбавлена рогових або кісткових лусок, багата на слизові залози, секрет яких (слиз) забезпечує зволоження поверхні тіла і захист від проникнення хвороботворних мікроорганізмів та нападу хижаків.
Внутрішня будова. Скелет земноводних ускладнений порівняно з рибами. Хребет поділений на шийний, тулубовий, крижовий та хвостовий відділи. Є по одному шийному (рухомо з'єднує голову з тулубом) та крижовому (до нього приєднаний тазовий пояс) хребцю, кількість ту лубових та хвостових хребців у різних представників класу може бути різною. Безхвості земноводні позбавлені ребер, у хвостатих вони маленькі.
Череп у земноводних переважно хрящовий і утворений меншою кількістю кісток, ніж у кісткових риб.
Скелет кінцівок у земноводних складається зі скелетів вільних кінцівок та їхніх поясів. Він має типову для наземних хребетних тварин будову. Передню кінцівку утворюють кістки плеча, передпліччя та кисті; задню - кістки стегна, гомілки та стопи.
Пояс передніх кінцівок (плечовий) складається з парних кісток: лопаток, воронячих кісток та ключиць. У місці сполучення воронячих кісток приєднана грудина. Пояс задніх кінцівок утворений трьома парами зрослих між собою кісток і приєднаний до крижового хребця.
М'язова система земноводних характеризується насамперед розвитком м'язів кінцівок та їхніх поясів, що пов'язано з рухом на суходолі.
Верные: а, г
Неверные: б, в
Наибольшая часть биомассы – разная звериная мелкота. Например, все муравьи мира весят в 6-7 раз больше, чем все люди.
Виды, побеждающие в конкуренции, лучше при к защите от хищников. Из-за этого на них чаще всего охотятся специализированные хищники.
Любое сообщество влияет на среду, тем самым регулируя еë. Оно берëт ресурсы из природы и оставляет некоторую часть, которая потом даëт нужные потом ресурсы.
В любом сообществе всегда есть несколько видов. Кто-то кому-то , кто-то на кого-то охотится, кого-то едят, а кто-то вообще паразитирует на других. Суть любого сообщества – в различных видах взаимодействия существ.