На схеме изображен процесс эволюции растений: в ходе усложнения организация растений происходит редукция гаметофита и преобладание спорофита.
В наземных условиях диплоидные организмы — спорофиты, имеют большие преимущества, чем гаплоидные — гаметофиты.
Диплоидные организмы могут сохранять рецессивные мутации в своем генофонде и в связи с этим обладают значительным преимуществом в случае изменения направления естественного отбора, что ведет к редукции гаметофитов в жизненном цикле высших растений и преобладанию спорофитов.
Мета модулю 1 «Загальні закономірності генетики рослин» полягає у набутті студентом компетенцій, знань, умінь і навичок для здійснення професійної діяльності за спеціальністю, пізнання закономірностей спадковості та мінливості, практичне застосування генетики як теоретичної основи селекції і насінництва.
Мета модулю 2 «Селекція польових культур» – формування у студентів знань та умінь з генетичних основ, задач, методів і техніки селекції польових культур, оцінки селекційного матеріалу за господарсько-біологічними показниками (за продуктивністю, стійкістю до несприятливих умов довкілля, до шкідників і хвороб, за якістю продукції, а також теоретичних і практичних основ насінництва і сортової агротехніки