.Если водоросли зелёные, то хлорофилл, если бурые - меланин, скорее всего.
2.Хроматофор у хлореллы имеет вид сильно вырезанной чаши, в нём откладывается крахмал.У спирогира - вид спиральной ленты, у улотрикса - в виде незамкнутого кольца.
3. Водоросли размножаются как бесполым, так и половым путями. У различных видов водорослей размножение происходит по-разному. У хламидомонады зигота образуется из гамет разных особей. У улотрикса есть как половое, так и бесполое размножение(с зооспор).
4.Хламидомонада относится к порядку Вольвоксовые, хлорелла - к порядку Протококковые.
Хламидомонада подвижна и имеет 2 жгутика и светочувствительный глазок, в отличие от хлореллы, у которой всё это отсутствует.
Хламидомонада, в отличие от хлореллы, имеет сократительную вакуоль
Споры у хламидомонады подвижны и называются зооспорами, безжгутиковые споры хлореллы называются автоспорами.
В неблагоприятных условия хламидомонада размножается половым путём с гамет. Хлорелла не к половому размножению.
5. Водоросли размножаются половым, бесполым и вегетативным образами.
При половом размножении образуется зигота, из которой впоследствии развивается водоросль.
При бесполом размножении водоросли размножаются спорами.
При вегетативном взрослая особь образуется из какой-либо отделившейся части растения(у различных водорослей эти части различны).
6. Хлорелла размножается бесполым путём.
Объяснение:сможешь найти
сімбіоніти паразитують на деревах, сапротрофи кожен день "розростаються" все більше, утворюють Удлінняется міцелій, завдяки якому вони отримують поживні в-ва
Объяснение:
За типом харчування гриби ділять на симбіонтів та сапротрофов. Симбіонти паразитують на живих організмах. До сапротрофов відносять більшу частину цвілевих і шапинкових грибів, дріжджі. Сапротрофни гриби щоденно утворюють та постійно подовжують міцелій. Завдяки швидкому росту і особливостям структури, міцелій тісно пов'язаний з субстратом, який частково перетравлюється виділеними ферментами поза тілом гриба, а потім всмоктується всередину клітин гриба як їжа.
Серед найбільш поширених груп сапротрофних грибів можна виділити шапинкові - їстівні, плісняві, дріжджі.
Характерні риси симбіонтів - мутуалізм та паразитизм. В основному, гриби-паразити живуть за рахунок рослин. Міцелій таких грибів формується всередині тканин стебла, листя, плоду, коріння, а в деяких випадках може утворюватися навіть на поверхні органів рослин (як у мучністоросяних грибів).
Широко відомі також спориньєві гриби, що паразитують на безлічі видів культурних і дикорослих злаків. Паразитами для деяких однодольних і дводольних рослин є іржі і сажкові гриби. Шкодять лісовому господарству і трутові гриби, що вражають дерева, що може привести до їх загибелі.
Деякі види грибів є паразитами для людини і тварин. Вони провокують такі захворювання, як бластомікози, стригучий лишай, молочницю та ін.
Іноді простежується мутуалізм грибів і рослин, водоростей, бактерій або тварин. Взаємовигідне проживання у грунті грибів з корінням вищих рослин називається мікориза. Також часто зустрічаються у природі лишайники як приклад мутуалізму рослин і грибів.
Значення грибів у біосфері та сільському господарстві величезне. Гриби відіграють важливу роль у кругообігу речовин у природі. Вони проводять роботу по очищенню навколишнього середовища і беруть участь у формуванні гумусу, розщеплюючи до ферментів складні органічні речовини до простих, які доступні для живлення автотрофних організмів. Гриби використовують у господарстві з метою одержання кормового білка, лікарських засобів, лимонної кислоти.
Але потрібно взяти до уваги і негативну сторону існування грибів. Гриби-паразити або сапротрофи, що розвиваються на продуктах харчування, приносять шкоди господарству, тому що псують харчові продукти, промислові матеріали, предмети з дерева, шкіри, паперу, пластмаси.