Профаза: конденсується хроматин, зникає ядерце, центріолі розходяться до полюсів клітини і починає формуватися ахроматинове веретено (веретено поділу) з мікротрубочок. У кінці профази ядерна оболонка розпадається на окремі пухирці.
Метафаза: хромосоми за до кінетохорів прикріплюються до мікротрубочок веретена поділу і вишиковуються по екватору клітини.
Анафаза: реплікація ДНК у центромері та розходження хроматид до полюсів клітини.
Телофаза: дочірні хромосоми збираються на протилежних полюсах клітини і деспірадузуються. Формуються ядерні оболонки, в ядрах виникають ядерця. Після поділу ядра відбувається поділ цитоплазми — цитокінез, у ході якого і відбувається майже рівномірний розподіл усіх органел материнської клітини.
Слухова система (орган слуху і рівноваги) — аналізатор зовнішнього середовища, що виконує дві важливі функції — сприймання звукових коливань, підтримання рівноваги і регулювання положення та рухів тіла в Слухова система включає в себе: вухо і провідний шлях статокінетичного аналізатора .У зовнішньому слуховому проході накопичується вушна сірка, на ній затримуються пил і мікроорганізми, тому необхідно регулярно мити вуха теплою мильною водою; ні в якому разі не можна видаляти сірку твердими предметами.
Велику шкоду приносять слуху надмірно сильні звуки і тривалий шум, особливо шкідливо діє останній, що призводить до глухуватості та навіть до глухоти. Максимальний рівень гучності звуку, що вже викликає болючі відчуття, складає в середньому 135 дБ (децибел). Сильний шум знижує продуктивність праці до 40—60%. Деякі інфекційні захворювання (ангіна, грип) викликають запалення середнього вуха. Симптоми захворювання виявляються по-різному, може з'явитися біль у вухах, збільшиться виділення сірки, тобто з'являється «теча», знижується рівень чутності й т. д. У такому випадку необхідно звернутися до лікаря. Хронічне запалення середнього вуха може тривати місяцями, але самолікування ніколи не відбудеться, тому без до фахівця тут ніяк не обійтися.
Тривале голосної музики також призводить до погіршення слуху і перевтоми нервової системи.
гладкой мышечной ткани