Значение передвижения для природы:
1) Так как нужно добывать пищу, стоя на месте, пищу добывать намного сложнее, нежели передвигаясь (стабилизирующий отбор)
2) Так же передвигаясь, можно или свое потомство от биологической, химической или физической опасности (Выживание)
3) Многие животные, передвигаясь, разносят семена растений или пыльцу, тем самым не давая растениям, которые размножаются таким вымирать
4) Незначительная отдача тепла в атмосферу
5) Для поддержания естественного отбора (Например: борьба за территорию)
и тд
Значение передвижения для организма животного:
1) Согревание тела
2) Если животное не будет двигаться, его мышцы атрофируются (если они у него имеются)
3) Поимка или собирание пищи для поддержания организма
И тд
Відповідь: Особливістю рослин є прикріплений б життя, тому їм украй необхідний приріст усіх частин для охоплення якнайбільшого життєвого адже для коренів і пагонів багаторічних рослин, листків однодольних рослин характерний необмежений ріст. А ось для однорічних рослин, генеративним органам яких потрібні якнайсприятливіші умови формування, та листків дводольних рослин властивий обмежений ріст. У рослин, на відміну від тварин, ріст відбувається лише в ділянках з твірною тканиною. Відповідно до місць розміщення твірної тканини рорізняють три типи росту: верхівковий (апікальний), бічний (латеральний) та вставний (інтеркалярний). Верхівковий ріст – це ріст коренів і пагонів у довжину, який здійснюється завдяки поділу і росту клітин верхівкової твірної тканини. Потовщення стебла та кореня, або бічний ріст, відбувається за участю бічної твірної тканини. І вставний ріст – це ріст пагонів у довжину в ділянках з вставною твірною тканиною, наприклад, у міжвузлях пшениці, жита. Ріст рослин проходить нерівномірно. Період активного росту змінюється періодом його сповільнення. За періодичністю ріст рослин може бути безперервним та періодичним. При безперервному рості розміри рослини постійно збільшуються (однорічні рослини), а за періодичного – періоди росту чергуються із періодами спокою, коли ріст рослин припиняється (наприклад, у дерев помірного клімату). Знання особливостей росту широко використовують у сільськогосподарському виробництві. Так, завдяки пасинкуванню (видалення бічних пагонів), пікіруванню (відщипування кінчика кореня під час пересаджування розсади) та вершкуванню (видалення суцвіття) досягають збільшення врожаїв рослин.