Фауна України є дуже різноманітною, на її території багато унікальних природних місцевостей, де мешкають рідкісні тварини.
Для лісової зони характерні лось, кабан, олень, вивірка звичайна; є чимало лисиць і вовків. Зустрічаються бурий ведмідь, рись. З птахів найбільше тетеруків, рябчиків, глухарів, шпаків, синиць, дроздів,лелек. У степі водяться ховрахи, хом'яки, тушкани, польові миші; з птахів — жайворонок, перепілка, рожевий шпак, степовий орел.
Дуже різноманітний тваринний світ на Азово-Чорноморському узбережжі. Особливо багато птахів — мартини, норці, качки, чаплі, бугаї, пелікани, чайки, баклани.
У Чорному та Азовському морях є осетер, скумбрія, ставрида, кефаль, оселедці, бички. У річках, озерах і штучних водоймах водяться окунь, лящ, судак, щука, карась, короп, у карпатських річках є форель.
Унікальною є фауна Криму. На Південному березі Криму та гірській частині півострова поширені такі тварини як кримська і скельна ящірки, полоз леопардовий,соловейко південний, чорний гриф, олень благородний, муфлон.
На території України також поширені мисливські тварини — копитні, хутряні, а також перната дичина. У заповідно-мисливських господарствах, що є практично у всіх областях України, організовується полювання на лося, оленя, дикого кабана, зайця, лисицю, диких гусей, качок тощо.
Також в Україні є декілька видів тварин, яким потрібний захист: їжак вухатий, кіт лісовий, зубр, жук-олень, вухань австрійский, чорний гриф, горностай, вогняна саламандра та інші
ответ: а, в.
Объяснение: шампиньон используют в пище, а пеницилл используют как лекарство.