Примати відрізняються від інших ссавців однією або кількома з наступних ознак: неспеціалізована будова, спеціалізована поведінка, коротка морда, порівняно поганий нюх, чіпкі п'ятизначні руки і ноги з плоскими нігтями замість кігтів, гострий зір із сприйняттям глибини. завдяки спрямованим вперед очима, великому мозку та тривалому пре- і постнатальному розвитку. Більшість видів виношують поодиноких дитинчат і живуть загонами на чолі з самцем.
Примати є одним з найрізноманітніших рядів ссавців на Землі. До них належать лемури (більше 70 видів у шести родинах), лорі (три або більше видів в одній підродині), довгопяти (шість і більше видів в одній родині), мавпи Нового Світу (майже 100 видів у п’яти родинах) , мавпи Старого Світу (більше 100 видів в одній родині), а також людиноподібні мавпи та люди (близько 20 видів у двох родинах).
Найдавнішим відомим викопним останкам приматів близько 60 мільйонів років.
кров, лімфа і тканинна рідина внутрішнє середовище організму. внутрішнє середовище здійснює зв’язок між усіма органами й клітинами організму, між організмом і навколишнім середовищем. здатність зберігати постійність внутрішнього середовища шляхом саморегуляції називається гомеостазом.
тканинна рідина заповнює простір між клітинами, тканинами й органами. вона утворюється з плазми та є посередником між кров’ю і клітинами. з кровоносних капілярів поживні речовини надходять у тканинну рідину, а потім по градієнту концентрації — у клітини. продукти життєдіяльності клітин через тканинну рідину потрапляють у кров, яка доставляє їх до органів виділення.
кров — вид сполучної тканини.