Какие растения могут жить без воды? (Таких растений нет)
2. Дерево - чемпион Сибири по скорости роста? (Тополь)
3. Как называются листья можжевельника? (Хвоя)
4. Из какого дерева делают спички и почему? (Осина, мало смолистых веществ)
5. Какие леса называют тайгой? (Хвойные с примесью березы и осины)
6. Как размножаются цветковые растения? (Семенами, черенками, клубнями, отводками, усами, частями корня или корневища, луковицами)
7. Растения, от которых люди плачут? (Лук, хрен)
8. Какие особенности имеют растения тундры? (Низкорослые, с короткими корнями, коротким периодом цветения, очень медленным ростом)
9. Растения, у которого лист с одной стороны гладкий, а с другой шершавый (Матьи мачеха, бодяк разнолистный)
10. Какое растение цветет весной без листьев? (Мать - и -мачеха, прострел или сон – трава)
Під терміном «імунна система людини» розуміють систему організму, що забезпечує підтримку генетичного гомеостазу (стану рівноваги динамічного середовища) на рівні цілісного організму. Функціонування імунної системи спрямоване на захист його від бактерій, вірусів, найпростіших, паразитів, а також від клітин з ознаками чужорідності – наприклад, пухлинних клітин або інфікованих вірусами.
Фактори імунної системи поділяють на клітинні та гуморальні. В імунній системі, залежно від особливостей походження і функціонування, виділяють систему неспецифічного вродженого імунітету і систему специфічного (адаптованого) набутого імунітету.
Лімфоцити, основні клітини імунної системи, з’являються, дозрівають і функціонують завдяки існуванню спеціалізованих утворень – органів імунної системи.
Органи імунної системи поділяють на первинні та вторинні.
До первинних (центральних) органів належать загруднинна