ответ:В степной зоне растут травянистые растения. Деревья и кусты встречаются на берегах водоемов и в балках. Только там им хватает влаги
В степной зоне беднее животный мир, чем в лесу. Почти все животные получили желто-серой окраски, которое делает их менее заметными среди пожелтевшей
Большинство животных живет в норах. Это грызуны: сурки, суслики, хомяки, мыши, тушканчики. Хорошо развитыми передними зубами они грызут растения. Роют норы лисы, хорьки, барсуки. Для зверей норы является убежищем во время опасности и неблагоприятной погоды, местом рождения малышей. А для некоторых из них - местом зимнего сна или спячки, накопление запаса кормов. В норах мелких зверей селятся пресмыкающиеся, в частности гадюка степная, черепаха степная, ящерица прыткаятравы
Міграція або переліт птахів — щорічне переміщення або переселення птахів на відносно великі відстані, пов'язане із сезонною зміною екологічних або кормових умов або особливостями розмноження з території гніздування до території зимівлі та назад, одна з форм міграції тварин. Часто у визначенні також ставиться вимога здатності до такого переміщення у відповідь на довжину світлового дня або час року, незалежно від погодних умов, бо тільки ці фактори здатні забезпечити точну періодичність. Міграція — пристосування до сезонних змін клімату та залежних від них факторів (наявність корму, відкритої води тощо). Здібності птахів до міграції сприяє їхня висока мобільність завдяки здатності до польоту, недоступна більшості інших видів наземних тварин.
Объяснение:
Міграції властиві широкому колу ссавців. Обмеженні за протяжністю кочівлі здійснюють багато видів гризунів. Далекі переміщення характерні для більшості видів, які тримаються стадами. На сотні і навіть тисячі кілометрів мігрують деякі копитні (північний олень, антилопа гну), ластоногі, китоподібні, а також кажани.Ці кочівлі здійснюються щороку за певними міграційними шляхами.
Багато видів риб здійснюють регулярні міграції, частота яких варіюється від щоденних до щорічних, а відстань — від декількох метрів до тисяч кілометрів. Міграції зазвичай пов'язані з видобутком їжі або розмноженням, хоча в окремих випадках причини міграції досі не з'ясовано.
Види міграції комах
Деякі комахи мігрують передбачувано, тоді як інші роблять це зрідка у відповідь на зміни навколишнього середовища або інші змінні фактори. Наступні терміни іноді використовують для опису різних типів міграції.
Сезонна міграція - міграція, що відбувається зі зміною пір року. Метелики-монархи на сході Північної Америки сезонно мігрують.
Репродуктивна міграція - міграція до або з окремого місця розмноження. Солоно-болотні комарі мігрують зі своїх місць розмноження після появи дорослих.
Беззаконна міграція - міграція, яка відбувається непередбачувано і може не залучати все населення. Пофарбовані леді-метелики - несамовиті мігранти. Їх міграція часто пов’язана з погодними режимами Ель-Ніньо.
Кочова міграція - міграція, що передбачає поступове переміщення далеко від дому, але не до певного альтернативного місця. Міграція сарани, як правило, є кочовою.
Коли ми думаємо про міграцію, ми часто припускаємо, що це стосується тварин, які рухаються на північ і південь. Однак деякі комахи мігрують на різну висоту, а не змінюють широту. Наприклад, мігруючи на вершину гори протягом літніх місяців, комахи можуть скористатися ефемерними ресурсами в альпійському середовищі.
Все муравьи чем-то заняты:одни бегут в одну сторону,другие-в другую,одни тащут хвойные иголки,другие-
мертвых насекомых,третьи-какие -то кусочки коры дерева,четвертые-личинокЛичинки-полупрозрачные,сами они не ходят,но они живые-шевелятся.Муравьи здесь не очень крупные,но и не мелкие.У муравья,мы увидели через лупу,хорошо видны два фасеточных глаза,а прямо "во лбу"-три маленьких,два усика,тело делится на голову;грудь-
кругленькая,оранжевая,маленькая;брюшко большое,черное;на самом кончике которого-жало;шесть ног.Муравьев много не только на муравейнике,но и на земле,вокруг него.От муравейника отходят длинные дорожки,уходящие вглубь леса.Одни ведут прямо с деревьям,а одна ,в другой муравейник,по которой муравьи носят личинок,куколок;они их таскают и в один ,и в другой муравейник. По одной дорожке муравьи тащут пищу-мертвых насекомых,полумертвых.Мы положили на эту тропу гусеницу и наблюдали:муравьев собралось много, утащить они ее так и не смогли.Через час мы посмотрели,уже половины гусеницы не было,а еще через какое-то время гусеницы не было.Еще мы заметили,что муравьи не едят ягод,мы срывали чернику с кустика,ложили на дорожку,но муравьи обходили их.Зато они любят мясо,сухарики,сразу утащили в муравейник,а вот сахар-не едят,не прячут.А еще мы видели,как муравьи своими усиками щекочут тлю,которая отдает им свой сок,они так доят своих любимых "коровушек".Недалеко от муравейника мы видели целый рой крылатых муравьев.За муравьями можно наблюдать долго и все время видишь что-то новое,интересное.
Мы заметили ,что от муравейника,в разные стороны отходят "дороги".От нашего муравейника отходит пять дорог.
Мы