ответ: Вот ответ
Объяснение:
Значення ссавців у природі та житті людини дуже велике і надзвичайно різноманітне. У природі ссавці забезпечують поширення насіння в природі (мишовидні гризуни, білки), знищення шкідників сільського господарства (ласка, горностай, комахоїдні, кажани). Ссавці є важливими ланками ланцюгів живлення майже в усіх екосистемах, у яких виконують роль консументів (споживачів) первинної і вторинної біомаси, регуляторів чисельності травоїдних тварин, санітарів у природі (гієни, шакали). Дрібні ссавці, які живуть у ґрунті, здійснюють важливу роль у процесах ґрунтоутворення (кроти, землерийки, сліпаки)
Відповідь:
1 Травна система: кільчастих червів складається з ротової порожнини, глотки, стравоходу і кишечника, який закінчується анальним отвором.
Кровоносна система:У зв’язку з ускладненням будови та збільшенням активності у кільчастих червів уперше з’являється кровоносна система замкненого типу, тобто кров не виливається в порожнину тіла. Кровоносна система забезпечує транспортування поживних речовин і газів та здійснює захист.
Дихальна система: дихання здійснюється через усю поверхню шкіри, багату на кровоносні судини.
Видільна система: представлена парними трубочками (метанефридіями) в кожному сегменті тіла.
А взагалі найважніше- то кільчаста будова тіла. Тому вони і називаються кільчастими червами.
2 Кільчасті че́рви або аннелі́ди або кільчаки́ (Annelida, від лат. annelus — «кільце») — тип відносно високоорганізованих червів, що складається з близько 15 тисяч видів. Вони мешкають в більшості вологих середовищ, включаючи наземні, прісноводні і морські, містять багато паразитичних та мутуалістичних видів.
3 П'явки сприяють відновленню живлення пошкоджених органів. Медична п'явка, випускаючи гірудин в кровоносну систему людини, запобігає утворенню тромбів. Систематичне застосування п'явок може зменшити головний біль і знизити артеріальний тиск у людей, що страждають на гіпертонію.
4 Серед них трапляються хижаки, які полюють на інших тварин. Є ті, які живляться рештками мертвих організмів. Досить багато видів є фільтраторами, що виловлюють органічні частки, проганяючи воду крізь спеціальні цідильні структури. Відомі й паразитичні кільчаки, такі як медична п’явка.
5 Кільчасті черви мають велике значення для кругообігу речовин у природі. Нереїди є основою живлення багатьох промислових риб, крабів, а звичайний трубочник — гарний корм для акваріумних риб та деяких прісноводних риб. Дощові черви відіграють величезну роль у процесах ґрунтоутворення. Вони збагачують ґрунт на перегній та розпушують його, сприяючи проникненню в нього повітря й води. Ще Ч. Дарвін відзначав корисний вплив кільчастих червів на родючість ґрунту. Деякі п'явки завдають великої шкоди рибам, птахам і ссавцям. Медична п'явка використовується для лікування багатьох захворювань та як об'єкт лабораторних експериментів.
восьминога вісім щупалець; він живе на морському дні та може змінювати забарвлення, пристосовуючись до середовища проживання.
черепаха бісса (каретта) - дуже вправний плавець; харчується в основному медузами і ракоподібними. Відкладає яйця в пісок на берегах невеликих бухт.
Синій кит - це найбільша тварина на світі: одна самка, виловлена в 1947 році, важила 190 тонн. Дитинча синього кита народжується довжиною вісім метрів і важить до трьох тонн.Морська флора складається з водоростей - рослин, позбавлених стовбура. Їх життя залежить від сонячного світла, і тому на більших глибинах, куди не проникають промені сонця, водоростей немає.яць-риба зазвичай плаває у відкритому морі майже біля самої поверхні, з-за чого її показався з води плавець часто приймають за плавник акули; на відміну від неї, місяць-риба абсолютно нешкідлива.
рський чорт. Ця дивовижна хижа риба заманює свою жертву, похитуючи "антеною", на кінці якої є наріст, схожий на апетитного черв'яка.
рилатка-зебра. Її ефектний зовнішній вигляд таїть в собі серйозну небезпеку - на спині у цієї риби знаходиться плавець, що виділяє отруту такий же сильний, як отруту кобри.
иба-голка. Полює абсолютно унікальним вона наближається до жертви, часто ховаючись за іншими рибами, і блискавично засмоктує її в свій довгий "дзьоб". За своїми характеристиками риба-голка дуже схожа з морським коником.
угор. Століттями вчені, починаючи з грецького філософа Аристотеля, намагалися зрозуміти, як розмножується ця риба. Сьогодні відомо, що вона відкладає ікру в Саргасовому морі, між Бермудськими та Карибськими островами. Маленькі личинки відправляються в подорож за багато тисяч кілометрів, щоб повернутися в ріки, звідки родом їх батьки. Вугор - дуже сильна риба; водиться в прісній воді і може довгий час залишатися поза води: частину свого шляху нерідко робить суші.
Морські птахи. Море дає їжу багатьом тваринам, що мешкає на узбережжя. Серед них - численні морські птахи. У цих птахів багато спільного: всі вони чудово літають, можуть опускатися на воду, плавати за до перетинчастих лап, а їх дзьоби пристосовані до рибної ловлі. Багато хто з них, наприклад баклан, здатні переслідувати рибу і під водою.баклан. Жителі Японії навчили цю птицю рибної ловлі: з кожної спійманої рибкою птах повертається до господаря.Чайка. Багато різних видів морських птахів називаються чайками. Часто можна бачити, як зграї чайок переслідують риболовні судна, що повертаються з промислу: вони підбирають відходи, які моряки викидають за борт. Чайки навчилися знаходити їжу навіть на смітниках у внутрішній частині материка на відстані десятків кілометрів від моря.