1.1 живий організм
2.водне
3.підземне
4.надземно-повітряне
2.2водному середовищі, як правило, не існує небезпеки втрати води організмом тварини. Тому в багатьох водних тварин покриви тіла тонкі (медузи, черви, одноклітинні). Газообмін у них відбувається через усю поверхню тіла. У водних тварин зі щільнішими покривами за газообмін відповідають органи дихання. У риб це зябра, поверхня газообміну яких постійно омивається потоком води. Він постачає кисень і виносить вуглекислий газ, що виділився. Водні ссавці (дельфіни, кити) дихають за до легенів, і за кожною порцією кисню їм доводиться виринати на поверхню
3.Коливання температури в ґрунті невеликі, у ньому достатньо органічних речовин (коріння рослин, інші організми), проміжки між його частинками заповнені вологою і повітрям. Проте вміст кисню в ньому значно менший, ніж у наземно-повітряному середовищі, а вуглекислого газу набагато більше. Ґрунт дуже щільний, і пересуватися в ньому складно. Тому в цьому середовищі переважають одноклітинні і дрібні багатоклітинні тварини, у яких газообмін відбувається через усю поверхню тіла. Видів тварин, що дихають легенями, у ґрунті мало (кроти, польові миші).
У кротів кінцівки пристосовані для риття ходів і нірок, а дощовий черв'як просто «проїдає» ходи в ґрунті.
4.Наземні тварини помірних широт вимушені пристосовуватися до значних коливань температури в їх середовищі проживання. Від спеки тварини рятуються в нірках, у тіні дерев. Ссавці охолоджують своє тіло, випаровуючи воду через епітелій ротової порожнини (собака) або під час потіння (людина). З наближенням холодів шерсть звірів густішає, вони накопичують під шкірою запаси жиру. З настанням зими деякі з них, наприклад бабаки і їжаки, впадають у сплячку, що допомагає їм пережити зимову нестачу їжі. Рятуючись від зимового голоду, деякі птахи (журавлі, шпаки) відлітають до теплих країв.
Экологические факторы это свойства среды обитания, которые определяют условия функционирования организма или биогеоценоза - экосистемы. Экологические факторы: наличие углекислого газа, кислород, влажность или рыхлость почвы. Выделяют три группы факторов: абиотические, биотические, антропогенные.
Антропогенные факторы - воздействие на окружающую среду: продуктов деятельности человека, изменение естественной среды. Загрязнение продуктами промышленности, жизнедеятельности (отходы, удобрения).
Абиотические экологические факторы:
Свет. Он определяет местообитание, основные процессы метаболизма растений, разнообразие животных и их жизнедеятельность.
Вода. Она присутствует во всех живых организмах и является средой обитания. Разнообразие живых организмов относится к этой среде.
Атмосфера. Это газовая оболочка земли, в которой протекают процессы, регулирующие климатические режимы планеты.
Взаимоотношения между организмами и их влияние на объекты неживой природы называется биотическими факторами. Эти факторы определяют прямые взаимодействия и трофические связи между организмами.
Объяснение: