Объяснение:
Адаптація - здатність живого організму пристосовуватися до мінливих умов
навколишнього середовища, що
виробилась у процесi еволюційного розвитку.
Адаптація людини до жари й холоду. Пристосування до холоду найбiльш складний вид кліматичної адаптації людини. Адаптації до жари в нас вироблені краще, ніж до холоду, тому що наші предки жилив умовах теплого клімату, і в процесі еволюції вiдбувалася адаптація до тепла.Перша реакція організму на вплив холоду спрямова на зменшення тепловтрат. Рефлекторно звужуються кровоносні судини шкіри, і це зменшує тепловіддачу. . Організм посилює продукцію теплачерез посилення обміну речовин. Особливоактивується катаболізм ліпідів і вуглеводів, у процесі розпаду яких виділяється багато енергії.Збільшення тепловіддачі й зниження теплопродукції: відбувається розширення кровоносних судин шкіри, і через шкіру організм віддає в навколишнє середовище надлишок тепла.Якщо температура перевищує +30 °C, провідним стає потовиділення. Волога, що випаровується 3 поверхні тіла й дихальних шляхів, охолоджує організм. Людина, як і інші види живих організмів, здатний адаптуватися, тобто пристосовуватися до умов навколишнього середовища. Адаптація людини до нових природних і виробничих умов -це сукупність соціально-біологічних властивостей і особливостей, необхідних для стійкого існування організму в конкретному екологічному середовищі. Людство- лише незначна частина біосфери, а людина є лише одним із видів органічного життя - Homo sapiens. Розум виділив людину з тваринного світу і дав йому величезну могутність. Людина протягом століть прагнула не пристосуватися до природного середовища, а зробити його зручним для свого існування. Тепер всім зрозуміло, що будь-яка діяльність людини впливає на навколишнє середовище, а погіршення стану біосфери небезпечно для всіх живих істот, у тому числі i для людини.
Деякі види плісняви можуть утворювати токсини, небезпечні для людей та тварин.
Якщо існує можливість прибрати плісняву та значну кількість продукту навколо неї, це не гарантує, що за до таких дій можна буде позбавитися всіх наявних токсинів.
Тому ось поради, щоб уникнути ураження цвілевих грибів на продукти харчування:
Холодильник завжди повинен бути чистим Овочі, фрукти та інші продукти потрібно регулярно перебирати та викидати підпиті і зіпсовані. Використовувати харчову плівку або герметичні контейнери для зберігання продуктів - вони перешкоджають попаданню і розмноженню спор. Не купувати їжу з кінцевим терміном придатності або прострочену.Ці прості, але дієві поради до захистити Вас від отруєння та негативного впливу цвілі.
2) Отличия:
1.Кукушкин лен-зеленый мох, сфагнум-белый мох, торфяной.
2.У кукушкина льна есть ризоиды, у сфагнума-нет.
3.У кукушкина льна стебель не ветвится, а у сфагнума-есть ветви трех видов.
4.В листьях у кукушкина льна нет мертвых клеток, а у сфагнума их большое количество, это воздухоносные клетки к поглощению влаги.
5.Клетки сфагнума образовывать бактерицидные вещества (карболовую кислоту), кукушкин лен-нет.
6.Коробочки со спорами у кукушкина льна имеют волосистый колпачок и вытянутую форму,у сфагнума они без колпачка и округлые.
7.У кукушкина льна растения мужские и женские, а у сфагнума- обоеполые.
8.Коробочки со спорами у кукушкина льна располагаются на верхушках женских растений по одной, а у сфагнума по 3-5..
3) В основном мхи вредны на лугах и пастбищах, так как заболачиванию их, затрудняют доступ воздуха в почву и вытесняют хорошие травы.
4) Высушенный сфагнум, а также другие мхи употребляют для дезинфекции, для упаковки скоропортящихся продуктов, как перевязочный материал, для изготовления защитных масок от газов.