Тіло павукоподібних складається з головогрудей і черевця. Головогрудивкриті щільною кутикулою і включають шість сегментів. Кінцівкипершого сегмента — хеліцери — є органами захоплення і подрібнення їжі. У павуків на кінчиках хеліцер відкриваються протоки отруйних залоз. Характерною особливістю павукоподібних є тенденція до злиття члеників тіла, з утворенням головогрудей й черевця. Нервова система характеризується концентрацією нервових вузлів
Ракоподібні
Ззовні тіло вкрите міцною хітиновоюкутикулою. Вона містить карбонат кальцію, що надає тілу додаткової міцності. Тіло складається з голови, грудей та черевця. Голова та груди можуть у деяких видів бути нерухомо з'єднаними між собою у головогруди(цефалоторакс) і з боків вкриті щільним панциром. Тіло вкрито міцною хітиновою кутикулою. Вона просякнена карбонатом кальцію, що надає йому додаткової міцності. Не мають зовнішного воскоподібного шару, тому раки не перешкоджають випаровуванню води, наслідок цього-вони не можуть жити за межами водойм.
СХОДСТВА: рак и креветка относятся к ОДНОМУ типу Членистоногие и к классу Ракообразные. Как представтели одного ТИПА они имеют ряд общих черт: а) хитинизированная кутикула и периодические линьки; б) членистые конечности; в) поперечно-полосатая мускулатура; г) сложно устроенный ротовой аппарат; д) органы дыхания; е) наибольший эволюционный возраст в типе. Как представители одного КЛАССА они имеют сходства: а) деление тела на головогрудь и брюшко; б) 5 пар ног; в) 2 пары усиков; г) фасеточные глаза, мозаичное зрение; д) жабры (из конечностей) ; е) сердце в виде мешка с отверстиями, прикрытыми клапанами; ж) промысловое значение. РАЗЛИЧИЯ: а) во внешнем облике, размерах ( креветки в большинстве случаев меньше, бывают ярко окрашенными, клешни у них меньше и тоньше; б) в среде обитания; в) в поведении (крветки днём зарываются в ил) ; г) в объектах питания; д) креветки меняют окраску в течении суток и от фона; е) для раков характерна забота о потомстве; ж) у креветок впереди, на головогруди, шип - рострум. ВЫВОД: как у близкородственных видов и представителей одного класса, МНОГО черт сходства. Все органы у них гомологичны.