М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
gnezdozatokaиванка
gnezdozatokaиванка
17.04.2020 17:33 •  Биология

Твір на тему "роль рослин в природі і в житті людини" скоріше! не менше однієї сторінки!

👇
Ответ:
yuliandra
yuliandra
17.04.2020
 Значення рослин у природі та житті людини.
Зелені або автотрофні,рослини(як вищі,так і нижчі)мають велике значення в природі і в житі людини.В профотосинтезу,вивикористовуючи світлову (кінетичну)енергію сонця і засвоюючи зповітря вуглекислий газ та вбираючи грунтову воду знеорганічними речовинами,вони утворюютьвелечезну масу органічних речовин. Що йдуть на живлення тварин та харчування людини. Отже, зелені рослини, акумулюючи в створюваних ними органічних речовинах кінетичну енергію Сонця, забезпечкють життя всього живого на землі і разом з тим є важливим джерелом енергетичних ресурсів, котрі використовує людина для своїх потреб.
Найновіші дані свідчать про те, що в процесі фотосинтезу зелені (автотрофні) рослини щороку засвоюють з повітря і зв’зують у вигляді органічних сполук 174 млрд. тонн вуглецю. Разом з ним автотрофні рослини збагачують атмосферу киснем у кылькості, що дорівнює обсягу поглинутого ними вуглекислого газу. Кисень, як відомо, потрібен для дихання майже всім живим істотам, які існують на земній кулі.
З участю гетеротрофних рослин, тобто непігментних (до них належить різні сапрофіти і паразити, переважно з відділів Гриби та Бактерії), відбувається у величезних масштабах процес розкладу органічних решток рослин і тварин і перетворення цих решток на неорганічні сполуки. Ці сполуки знову йдуть для живлення автотрофних (зелених) рослин, а через них і для живлення тварин та харчування людини. Важливу роль відіграють зелені і незелені рослини вруйнуванні гірських порід та утворенні грунтів, у крогооббігу азоту, фосфору та інших неорганічних речовин, у формуванні клімату, ландшафтів тощо.
У житті і практичній діяльності людини рослини також відіграють важливу й різноманітну роль. Вони є джерелом харчування, з них виготовляють одяг і ліки, меблі, знаряддя праці, будують житло та інші споруди тощо. У різних країнах світу для цього широко використовують як місцеві дикорослі рослини, так і культурні. Всього використовується тепер близько 25 видів вищих (переважно квіткових) рослин.
2. Поняття про рослинні угрупування, їх характеристика і значення.
У культурі налічують понад 1500 і величезну кількість сортів. Найважливіші групи культурних рослин: хлібні (зернові), овочеві, баштанні, плодові, олійні, прядивні, лікарські, ефіроолійні, каучуконосні, медоносні, дубильні тощо. Із хлібних рослин найбільше значення мають зернові злаки, насамперед такі світові культури, як пшениця і рис, посіви яких займають величезні площі і дають основу кількість харчових продуктів для людей усіх компонентів. Рис якими харчується майже половина людства, культивують у країнах з тропічним і субтропічним кліматом, пшеницею – в поза тропічних регіонах.
Кормова база для тваринництва в багатьох країнах світу забезпечується
( поряд з використанням місцевих природних кормових угідь) вирощування таких широко відомих зернофуражних і кормових культур, як кукурудза, овес, ячмінь, горох, конюшина, горошок, люцерна, еспарцет, суданка тощо. Головними зернобобовими рослинами, що йдуть на харчування людини і частково на годівлю тварин, є горох, квасоля, соя, сочевиця, кінські боби, нут тощо.
Серед овочевих культур провідне місце в світовій продукції овочів займає картопля, яка водночас є і важливою технічною рослиною. Значне місце серед овочевих культур належить також столовій моркві і столовим бурякам, капусті, помідорам, огіркам, а з баштанних культур – кавунам і дітям.
Найважливішими цукроносами світу є цукрова тростина, яку вирощують на великих площах у тропічних країнах, і цукрові буряки, які культивують в регіонах з помірним кліматом.
4,8(20 оценок)
Ответ:
Роль природи в житті людини. Зараз, у XXI столітті, ми вже ніби знаємо роль природи в житті людини .Саме вона, знищивши природу, створила навколо себе «навколишнє середовище». Саме вона поставила планету на край безодні своїми атомними дослідженнями, забуваючи, що ми теж частина цієї природи. Люди давно вже втручаються в природні процеси: змінюють рельєф поверхні землі, створюють нові русла річок та штучні озера, розводять одні види рослин і тварин та знищують інші, добувають корисні копалини, поки вони ще є. А що буде потім, мало хто замислюється. Людина і природа… Ці два поняття взаємопов’язані зараз, як ніколи. Людина не може жити без природи, без голосів птахів і весняної повені, без яскравого теплого сонця і сумного осіннього падолисту. Навіть без таких найпростіших речей ми не можемо прожити, як хліб і вода. А це теж дає нам природа. Та вона теж залежить від нас. Сьогодні вже природа не може бути сама по собі. І люди в основному виправляють власні огріхи: розводять рідкісні види риб і тварин, допомагають вижити слабким, відвертають часто смертельну загрозу від тварин. Зараз людина стала могутньою і безпорадною. Могутньою, бо одним натиском кнопки ми можемо знищити свою планету, бо посилаємо у далекий космос розвідку» — космічні апарати, вирощуємо у пробірках малят. Безпорадні ж ми, бо не можемо протистояти власній всемогутності. Ми не можемо навіть передбачити землетрус чи виверження вулканів. Сильний вітер, дощ або сніг примушує нас ховатися у власній оселі. Протистояти стихіям ми не можемо. Зараз важливо зрозуміти одне одного, навчитися читати велику книгу природи і співпрацювати з нею. Думаю, що найголовніше наше завдання — не шкодити природі, не забруднювати воду, повітря, ліс. Дуже часто люди (і великі, і малі), відпочиваючи в лісі, викидають консервні банки, пластикові або скляні пляшки, поліетиленові пакети. Ні на мить вони не замислюються, як почувається при цьому ліс, який дав їм притулок та відпочинок. Не робити цього самим, зупинити від таких дій інших — це і є наш маленький внесок до скарбниці рідної природи. загрузка...
4,7(97 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
мяустик
мяустик
17.04.2020

ответхарактеристика семейства мальвовые

отдел. magnoliophyta - покрытосемянные

класс. magnoliopsida - двудольные

подкласс. dilleniidae - дилленииды

порядок. malvales - мальвовые

семейство.malvaceae - мальвовые

виды:

althaea officinales - алтей лекарственный

althaea armeniaca - алтей армянский

malva silvestris - мальва лесная

gossipium hirsutum - хлопчатник шерстистый

gossipium herbaceum - хлопчатник травянистый

gossipium arboreum - хлопчатник древовидный

жизненная форма: однолетние, двулетние и многолетние травянистые растения, реже кустарники и деревья.

корневая система: стержневая.

листья: простые, цельные или лопастные, с прилистниками, иногда густо опушенные звездчатыми волосками.

: очередное.

соцветия: цветки одиночные, сидящие в пазухах листьев, либо в цимоидных соцветиях.

цветки: актиноморфные, обоеполые, чашечка состоит из пяти сросшихся чашелистиков, имеется подчашие, которое образовано разным количеством чашелистиков: 3 - у мальвы и хлопчатника, 6-9 - у алтея, венчик образован пятью свободными лепестками, андроцей состоит из неопределенного количества тычинок, сросшихся на разном уровне в трубку, которая своим кольцом прирастает к лепесткам венчика, гинецей ценокарпный, из 3 плодолистиков у хлопчатника, из 5-ти – у алтея и неопределенного количества – у мальвы. завязь верхняя.

формулы цветков:

алтей лекарственный * ca(5)со5а(∞)g(5)

мальва лесная * ca(5)co5a(∞)g(∞)

хлопчатник * ca(5)co5a(∞)g(3)

плод: ценокарпий: сухая вскрывающаяся коробочка или дробный схизокарпий, продольно на отдельные мерикарпии.

бав: полисахариды в виде слизей и крахмала, флавоноиды, сапонины, танниды, органические кислоты, в семенах жирное масло.

распространение и местообитание: во всех областях, исключая арктические, особенно обильны в южной америке, произрастают по берегам рек, лугам, в лесах, некоторые виды широко культивируются.

особенности: в подземных органах алтея лекарственного и а. армянского имеются клетки – идиобласты, в которых накапливается слизь.

4,6(45 оценок)
Ответ:
svitlanakost
svitlanakost
17.04.2020

ответ:Общей характеристикой семейства является наличие расходящихся лучами волосиков вдоль стебля и листьев, и липкий сок. Листья очередные часто лопастные с пальчатым жилкованием, имеют прилистники.

Цветки обоеполые или редко раздельнополые, обычно радиально-симметричные, часто с прицветниками в форме наружной чашечки. Околоцветник обычно состоит из пяти створчатых, отдельных либо сросшихся в основании чашелистиков и как правило пяти лепестков, которые в свою очередь срастаются с тычиночной трубкой. Андроцей (мужская часть цветка) состоит из пяти и более тычинок — отдельных, пучками или сросшихся вместе; одно- или двугнёздых пыльников. Сросшиеся нити тычинок образуют трубку, окружающую столбики. Гинецей (женская часть цветка) состоит из одного сложного пестика, состоящего из двух и более плодолистиков. Завязь верхняя, состоящая из двух и более долек, каждая из которых содержит одну или более обычно пазушных семяпочек. Пыльцевые зёрна почти всегда покрыты шипиками.

Плод — коробочка, либо дробный, распадающийся на мерикарпии, орех, нерастрескивающийся стручок, совокупность листовок, костянка, или ягода, крылатка.

Объяснение:

4,6(14 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ