Поняття "мутаген" зайве, т.я. воно стосується не модифікаційної мінливості, а мутацій.
Гипофиз находится в районе головного мозга, он производит гомон роста. Гипофиз относят к железам внутренней секреции. Гормоны гипофиза воздействуют на клетки, которые вырабатывают клеточные белки, в результате чего клетки растут и делятся.
Если поступающих в организм гормонов недостаточно, то человек остается лилипутом, если, наоборот, их слишком много, то человек становиться гигантом.
Гормон роста гипофиза влияет непосредственно на рибосомы клеток, которые вырабатывают клеточные белки.
Гормоны щитовидной железы усиливают энергетический обмен в организме, стимулируя работу митохондрий.
Недостаток гормонов щитовидной железы у детей вызывает опасную болезнь – кретинизм.
При избытке гормонов щитовидной железы вызывает базедову болезнь.
Модифікаційна мінливість — зміни у фенотипі організму, що у більшості випадків носять пристосувальний характер та утворюються внаслідок взаємодії генотипу із навколишнім середовищем. Зміни в організмі, або модифікації, не успадковуються. У цілому поняття «модифікаційна мінливість» відповідає поняттю «визначена мінливість», яке ввів Чарльз Роберт Дарвін.
Мутагени — фізичні і хімічні чинники, що викликають стійкі спадкові зміни — мутації. Вперше штучні мутації були отримані в 1925 Г. А. Надсеном та Г. С. Філіпповим у дріжджів дією радіоактивного випромінюваннярадію; в 1927 у Герман Меллер отримав мутації у дрозофіли дією рентгенівських променів. Здатність хімічних речовин викликати мутації (дією йоду на дрозофіли) відкрита в 1932 році В. В. Сахаровим. У мух, що розвинулися з цих личинок, частота мутацій виявилася в кілька разів вищою, ніж у контрольних особин.
варіаційний ряд-розташування в один ряд матеріалу від мінімальної величини до максимально
Варіаційна крива — графічне зображення кількісних показників мінливості певної ознаки, яке ілюструє розмах мінливості й частоту зустрічальності окремих варіантів.
За до варіаційної кривої можна встановити середні показники і норму реакції певної ознаки.
Норма реакції - здатність генотипу формувати в онтогенезі, в залежності від умов середовища, різні фенотипи. Вона характеризує частку участі середовища в реалізації ознаки і визначає модифікаційних мінливість виду.
Теперь сама прочти и выберито что не нужное)