Обмін білків. Білки їжі під дією ферментів шлункового, підшлункового та кишкового соків розщеплюються до амінокислот, які в тонкому кишечнику всмоктуються в кров, розносяться їй і стають доступними для клітин організму. З амінокислот в клітинах різного типу синтезуються властиві їм білки. Амінокислоти, не використані для синтезу білків організму, а також частина білків, що входять до складу клітин і тканин, піддаються розпаду з вивільненням енергії. Кінцеві продукти розщеплення білків — вода, вуглекислий газ, аміак, сечова кислота та ін Вуглекислий газ виводиться з організму легкими, вода — нирками, легенями, шкірою.
Обмін вуглеводів. Складні вуглеводи в травному тракті під дією ферментів слини, підшлункового та кишкового соків розщеплюються до глюкози, яка всмоктується в тонкому кишечнику в кров. У печінці її надлишок відкладається у вигляді нерозчинного у воді (як і крохмалю в рослинній клітині) запасного матеріалу — глікогену. При необхідності він
Двадцать аминокислот необходимы для синтеза белка
Среди многообразия аминокислот только 20 участвует во внутриклеточном синтезе белков (протеиногенные аминокислоты). Также в организме человека обнаружено еще около 40 непротеиногенных аминокислот.
Все протеиногенные аминокислоты являются α-аминокислотами. На их примере можно показать дополнительные классификации. Названия аминокислот обычно сокращаются до 3-х буквенного обозначения. Профессионалы в молекулярной биологии также используют однобуквенные символы для каждой аминокислоты.
как-то так