Нюховий аналізатор — орган нюху (organum olfactus) ектодермального походження розташований у верхньому носовому ході в районі горизонтальної пластинки решітчастої кістки. Рецепторна ділянка (нюховий епітелій) займає 250—500 кв.мм. Тут є три типи клітин: рецепторні, підтримуючі та базальні. Підтримуючі (опорні) клітини лежать між нюховими і розділяють їх. Вони мають короткі війки і мають ознаки секреції. Базальні клітини розташовані глибше, на базальній мембрані, оточують пучки аксонів рецепторних клітин. Ще глибше, під базальною мембраною, є залозисті клітини.
Нюхові рецепторні клітини мають довгі центральні і короткі периферичні відростки. Кількість нюхових клітин у людини близько 40 млн. (У «нюхаючих» тварин до 200 млн.). Дендрит (периферичний відросток) нюхової клітини закінчується потовщенням (нюхова булава), на вершині якої є по 10-12 рухливих нюхових війок.
Центральні відростки — аксони — збираються у нюхові нитки (20-40). Вони проходять у череп крізь решітчасту кістку до нюхової цибулини (другі нейроцити). Їх аксони утворюють нюховий тракт і ідуть до нюхового трикутника. Нюхові цибулини, тракти і трикутники разом з передньою продирявленою речовиною складають периферичний відділ нюхового мозку (rhinencephalon). До центрального відділу нюхового мозку відносяться склепінчаста звивина (gyrus fornicatus) з крючком (uncus), гіпокамп (hippocampus) та деякі інші пограничні з ним утвори.
13) Віруси - це організми, яким властива не клітинна будова. Окрім того, вони не здатні до самостійного самовідтворення, а можуть розмножуватися лише в клітинах організму хазяїна. Тим ни менш, всі сучасні вчені сходяться на думці, що віруси необхідно відносити до живих організмів.
14) Кількість триплетів буде дорівнювати кількості амінокислот, що входять до складу соматотропіну, оскільки кожна амінокислота кодується одним триплетом. А кількість нуклеотидів - це кількість триплетів, помножена на 3. Отже:
Триплетів - 191;
Нуклеотидів - 573;
15) Згідно з правилом 10% на кожний наступний трофічний рівень не може переходити більше 10% від маси і енергії попереднього. Таким чином:
Орел-змієїд - 2 кг;
Змії - 20 кг;
Миші - 200 кг;