1) А — продольный срез; — поперечный срез;
2) На продольном срезе они выглядят как продолговатые полые образования внутри кости, тянущиеся от поверхности вглубь кости, разветвляющиеся и постепенно утончающиеся. Данных канальцев намного больше в губчатом веществе кости, хотя и в компактном они тоже присутствуют. То, как они выглядят на продольном срезе описано под картинкой.
3) Данными клетками заполнено практически все видимое пространство на обоих снимках.
4) Подобное строение компактного вещества продиктовано потребностью в том, чтобы в нём пролегали сосуды и нервы, питающие и иннервирующие кость. Подобное строение компактного вещества обеспечивает наименьшую плотность, за счёт полости трубочек и наибольшую прочность, поскольку данные трубочки имеют довольно высокую плотность стенок и довольно маленький вес. Кроме того, их ветвистая структура позволяет обеспечить дополнительную прочность, поскольку осевая нагрузка распределяется по ним не в одном направлении, например, сверху в низ, а ветвиться и постепенно уменьшается. По этой же причине корпусы самолетов делают из прочных дюралюминиевых конструкций, а не из листового проката — для уменьшения веса корпуса при сохранении высоких показателей прочности
Объяснение:
вот
Багато видів мають важливе економічне значення для людини, здебільшого як джерело їжі, отриманої в результаті ведення сільського господарства абополювання. Деякі види, особливо співочі птахи і папуги, є популярними хатніми тваринами. Птахи посідають чільне місце в усіх сферах людської культури — відрелігії до поезії та музики. Внаслідок антропогенного впливу за період із XVII ст.вимерло близько 120–130 видів птахів. На початку XXI ст. близько 1200 видів перебувають під загрозою зникнення через діяльність людини, попри зусилля щодо їх збереження.
Політ — основний б пересування (локомоції) більшості видів птахів, який допомагає їм харчуватися, мігрувати та тікати від хижаків.
Головними адаптаціями до польоту є утворення крил та пір'я. Крім того, скелетптахів досить відрізняється від решти сучасних тварин наявністю порожніх кісток, що помітно зменшує його масу. У сучасних птахів також відсутні деякі кістки, що існували ще у археоптерикса, зокрема зник кістковий хвіст, а щелепа ззубами була замінена легким дзьобом. Також у скелеті з'явився кіль, до якого кріпляться махові м'язи крил. Пір'я літаючих птахів також відрізняється від пір'я багатьох нелітаючих наявністю мікроскопічних гачків, що утримують перо разом та надають йому необхідну для польоту міцність.
Важливою адаптацією, призначеною для забезпечення високих витрат енергії та, відповідно, високої швидкостіметаболізму, є виникнення подвійного дихання, яке дозволяє ефективно використовувати увесь об'єм легенів та забезпечувати газообмін як під час вдиху, так і під час видиху, що не характерно для інших тварин.