М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
iulia085
iulia085
24.04.2020 05:46 •  Биология

Где происходит слияние гамет у кукушкина льна?

👇
Ответ:
Кирилл11221
Кирилл11221
24.04.2020
Когда рост гаметофита заканчивается и он оказывается подготовленным к размножению, на верхушке стебля — в середине розетки листьев — развиваются половые органы: антеридии — мужские половые органы, в которых развиваются подвижные гаметы — сперматозоиды и архегонии — женские половые органы, в которых образуется неподвижная женская гамета — яйцеклетка
4,8(80 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Sm112004
Sm112004
24.04.2020
Найбільша бактерія, що носить ім’я Thiomargarita namibiensis, що в перекладі означає «сіра перлина Намібії», була відкрита в 1999 році. Її розмір у розрізі досягає 0,75 міліметрів і перевищує стандартну точку, що має діаметр 1/12 дюйма – це дорівнює 0,351 міліметра.

2. Запах, що ми відчуваємо від мокрої землі після дощу, обумовлений органічним речовиною геосмін. Його виробляють актинобактерії і ціанобактерії, що живуть на поверхні землі.

3. Процес еволюції бактерій пройшов у давні часи настільки успішно, що їх зовнішній вигляд не змінюється вже протягом мільярда років. Відбувалися лише внутрішні видозміни. Це явище отримало назву «синдром Фольксвагена». Автомобіль «Фольксваген-жук», настільки припав до смаку всьому світу, що його виробники не змінювали зовнішній вигляд машини протягом сорока років.

4. Розглядаючи цікаві факти про бактерії, обов’язково слід зазначити – загальна вага колоній бактерій, що живуть в людському організмі, дорівнює двом кілограмам.

5. Існують ракоподібні, які  харчуються бактеріями, що виросли на їх же тілах. На глибинах понад 2 км живуть краби Kiwa puravida, які мають другу назву – єті-краби. Мешкають ці істоти поблизу щілин, з яких назовні виходять сірчисті сполуки і метан, що є для бактерій джерелом енергії. Краб активно сприяє зростанню бактерій, підставляючи їх колонії на клешнях під поживні потоки. При цьому його рухи нагадують танець

6. Найдавнішим організмом, виявлених вченими, вважається архібактерія термоацидофілу (thermoacidophiles). Цей вид бактерій існує в гарячих джерелах з великим вмістом кислоти. Ці бактерії не живуть при температурі нижче 55 градусів.

7. Дослідження, проведене вченими з Університету Манчестера, показало, що на поверхні мобільного телефону знаходиться мікробів істотно більше, ніж виявлено на сидінні унітазу або на підошві взуття.
4,5(92 оценок)
Ответ:
Alinakis180902
Alinakis180902
24.04.2020

1На формування певних станів ознак впливає взаємодія кількох генів. Але існує і протилеж­не явище, притаманне більшості генів, коли на прояв станів різних ознак впливає одна алель, що дістало назву множинної дії генів. Наприклад, у людини відоме захворювання галактоземія, пов'язане з рецесивною мутацією гена, який кодує утворення фер­менту, потрібного для засвоєння клітинами молочного цукру (галак­този). Водночас ця мутація призводить до недоумкуватості, сліпоти, розпаду (цирозу) печінки. При іншому захворюванні - арахнодактилії, зумовленому мутацією домінантної алелі, у людини видов­жуються пальці кінцівок (так звані «павучі пальц гають­ся неправильне положення кришталика ока та вроджені вади серця. У дрозофіли білоокість (відсутність червоного пігменту очей) визна­чається рецесивною алеллю, яка, крім того, забезпечує світле забар­влення тіла, знижує плодючість, змінює будову статевих органів, зменшує тривалість життя.

У гороху посівного алель, яка визначає бурий колір шкірки на­сіння, водночас зумовлює й фіалкове забарвлення віночка. У кар­топлі домінантна алель спричинює рожеве забарвлення бульб і чер­воно-фіалкове - віночка, а у гомозиготних за рецесивною алеллю рослин бульби та віночки синюваті або білі.

Отже, генотип особин кожного виду є цілісною системою, хоча складається з окремих генів, які можуть відокремлюватись один від одного й успадковуватись незалежно. Його цілісність, яка склалася в процесі тривалого історичного розвитку, виявляється у тому, що формування більшості ознак організму є результатом взаємодії як алельних, так і неалельних генів, а більшість генів впливає на про­яв кількох ознак.

Модифікаційна мінливість та її властивості

Одна з основниз проблем генетики – це з’ясування співвідносної ролі генотип та умов довкілля у формуванні фенотипу організмів. Учені давно помітили, що однояйцеві близнята, тобото організми з однаковим генотипом, відрізняються фенотипно, якщо розвивались у різних умовах. Це прояв неспадкової мінливості.

Неспадкова мінливість називається ще модифікаційною. Дослідження модифікаційної мінливості дають можливість з’ясувати, яким чином спадкова інформація організмів реалізується у певних умовахіснування. Вивчення модифікаційної мінливості має важливе значеня для розвитку еволюційних уявлень, оскільки еволюція здійснюється внаслідок взаємодії зовнішніх факторів з фенотипами, тож для виникнення пристосувань організмів до умов довкілля мають значення всі види мінливості.

Модифікаційна мінливість - це зміни ознак організму (фенотипу), спричинені факторами умов існування і не пов’язані зі змінами генотипу. Модифікації – це реакції на зміни інтенсивності певних чинників довкілля, однакові для всіх генотипно подібних організмів. Нариклад, у всіх особин рослини – стрілиці, занурених у воду, утворюються довгі і тонкі листки, у тоді як у тих, що ростуть на суходолі, вони стрілоподібної форми.

Ступінь вираження модифікації прямо залежить від інтенсивності та тривалості дії на організм певного чинника. Так, у рачка артемії ступінь волохатості задньої частини черевця залежить від солоності води: вона тим більша, чим нижча солоність.

Як показали дослідження, модифікації можуть зникати протягом життя особини, якщо припиняється дія фактора, яких їх спричиняє. Наприклад, загар людини поступово зникає в зимку.

Певні модифікаційні зміни, які виникають переважно на ранішних етапах онтогенезу, можуть зберігатися впродовж усього життя особини, але не успадковуються. Наприклад, викривлення кісток нижніх кінцівок унаслідок рахіту залишається на все життя, але у батьків, які перехворіли на рахіт, народжується нормальні діти, якщо під час свого розвитку вони отримували необхідну кількість вітаміну D.

Модифікації відіграють важливу роль у житті організмів. Більшість із них спрямована на пристосування організмів до змін дії тих чи інших факторів довкілля. Наприклад, заміна шерсті ссавців на густішу під час осіннього линяння сприяє захисту від низьких температур і т.д.

4,4(63 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ