М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
vanya164
vanya164
24.02.2022 11:07 •  Биология

Какие службы входят в единую государственную систему экологического мониторинга?

👇
Ответ:
SonyaCarrol
SonyaCarrol
24.02.2022
 

Постановлением Правительства РФ от 24 ноября 1993 г. создана Единая государственная система экологического мониторинга (ЕГСЭМ), общие руководство которой возложено на Государственный комитет РФ по охране окружающей Среды. В соответствии с указанным постоновлением Провительства РФ распределена компетенции в области осуществления мониторинга между федеральными органами исполнительной власти.

1. Федеральная служба России по гидрометериологии и мониторинга состояния атмосферы, поверхносных вод, суши, морской Среды, почв, околоземного пространства, комплексного фонового и космического мониторинга сосотояния окружающей Среды; координацией развития и функционмрования ведомственных подсистем фонового мониторинга загрязнения окружающей Среды; ведением государственного фонда данных о загрязнении окружающей Среды.

2.Государственный земельный комитетпроводит мониторинг земель.

3. Министерство природных ресурсов РФ осуществляет мониторинг недр, включая мониторинг подземных вод и опасных экзогенных и эндогенных геологических процессов.

4.Комитет РФ по рыболовству - мониторинг рыб, других водных животных и растений.

5.Федеральная служба лесного хозяйства РФ, мониторинг лесов.

6.Министерство природных ресурсов - мониторинг водной Среды, водохозяйственных систем и сооружений в местах водозабора и сброса сточных вод.

7.Федеральная служба по геодезии и картографии России осуществляет топографо-геодезическое и картографическое обеспечение ЕГСЭМ.

8. Федеральный горный и промышленный надзор России занимается координацией развития и функционирования подсистем мониторинга геологической Среды, связанных с использованием ресурсов недр на предприятиях добывающих отраслей промышленности.

9. Минздрав РФ - мониторинг воздействия факторов Среды обитания на состояние здоровья населения.

10. Минобороны России

11. Министерство сельского хозяйства и продовольствия РФ.
4,7(75 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
FuNTowNToPPlay4ik
FuNTowNToPPlay4ik
24.02.2022

Объяснение:

„ТВАРИНИ БУДУЮТЬ: МАТЕРІАЛИ БУДІВНИЦТВА”

Тварини використовують різні матеріали для зведення своїх споруд. Дехто виробляє їх самотужки, інші змішуютьматеріали власного виробництва із предметами, що знайдуть поблизу. Є і такі тварини, щ о повністю послуговуються підручними матеріалами, які знаходять у природі, або „позичають” дещо у людей.

Медоносні бджоли будують стільники із воску, який продукують воскові залози у молодих робочих бджіл. Вони розташовані на черевних сегментах у нижній частині черевця. Віск комахи пережовують, змішуючи його зі слиною. На час будівництва стільників всередині бджолиного будиночка комахи підтримують температуру 35 °С.

На черевці у павука є рухливі трубчасті вирости – павутинні бородавки. Вони формують павутинне волокно, яке виробляють павутинні залози. З’єднуючи або роз’єднуючи павутинні бородавки, тваринка звиває своє павутиння. Цікаво, що з вигляду одинарна ниточка павука-хрестовика складається з майже 200 окремих волокон!

До речі, часто павутиння стає будматеріалом і для інших тварин.

Оса звичайна міцними щелепами зішкрібає рослинні волокна з дерев, пеньків і навіть парканів, подрібнює та перемішує їх з водою і клейкою слиною. Після висихання утворюється папір, дещо схожий на наш пакувальний.

Окрім того, що виробляє організм, тварини додатково використовують підручні матеріали. Деякі водні птахи, зокрема баклан і сула, свої гнізда будують із гілок, обмазаних своїм послідом. А от ластівки для гнізд використовують глину, змішану із слиною і травинками.

Як ти вже знаєш, піну для своїх будівельних потреб використовують чимало тваринок. Свої кокони богомоли роблять із білкової пінистої рідини, яку виробляють спеціальні залози в черевці. Спочатку ця пінка волога і м’яка, та з часом вона застигає й твердне.

Гусениця шовкопряда плете щільний шовковистий кокон зав­довжки 6–10 см. Для цього вона використовує до 4000 м шовкової нитки, яку виробляють її залози.

Розвинені шовкові залози, до речі, мають і личинки мурах-ткачів. Такими шовковими нитками мурашки зшивають свої листкові гнізда.

Салангана сіра будує гніздо з власної слини (це займає приблизно 40 днів). У китайській кухні його вважають делікатесом і називають „ластівкове гніздо”. Воно не має вираженого смаку, але його додають до супів та вважають, що воно наділене лікувальними властивостями.

ЗНАЙДЕНІ У ПРИРОДІ

З гілочок, корінців, пір’їнок, пуху, гнучких стебел і волокон рослин, як усім відомо, зазвичай свої гнізда звивають птахи, зокрема ремез і ткачик.

Джмелі вистилають свої гнізда мохом. Мишівка може для утеплення гнізда теж використовувати мох або ж траву.

Глину як основний будівельний матеріал використовує пічник рудий. Птах змішує її із соломою і травою. На побудову гнізда він використовує понад 2000 шматочків чистої глини, масою по 2–5 г. Готове гніздо має масу приблизно 5–10 кг!

Дерева та гілки – незамінний будматеріал для бобрів. Аби скріпити стінки домівки, тварини ще використовують мул.

Каміння, панцирі крабів і черепашки молюсків використовують для своїх захисних конструкцій деякі восьминоги.

Личинки комах-волохокрильців мешкають у підводних оселях, які будують з рослинних решток, черепашок дрібних молюсків, міцно скріплених павутиною.

Сніг, як ти вже знаєш, незамінний будматеріал для білої ведмедиці. Підсніжні камери та ходи виривають взимку і деякі птахи, зокрема тетерук і сіра куріпка.

СТВОРЕНІ ЛЮДИНОЮ

Замість природних матеріалів тварини можуть використовувати пластмасу, папір, штучні волокна і тканини, дроти, ганчірки, пакети тощо.

У свої гнізда сіра ворона полюбляє вплітати дроти.

Основу гнізда лелека робить із товстих гілок, лоток вистилає соломою і травою, а віднедавна і поліетиленовими пакетами, ганчірками, папером, шнурками.

ТВАРИНИ БУДУЮТЬ: МАТЕРІАЛИ БУДІВНИЦТВА

Тварини використовують різні матеріали для зведення своїх споруд. Дехто виробляє їх самотужки, інші змішуютьматеріали власного виробництва із предметами, що знайдуть поблизу. Є і такі тварини, щ о повністю послуговуються підручними матеріалами, які знаходять у природі, або „позичають” дещо у людей

ТВАРИНИ БУДУЮТЬ: ТУРБОТА ПРО ПОТОМСТВО

ТАК, тварини здатні без будівельної техніки та інструментів, без знання законів механіки чи фізики, здебільшого без певних знарядь праці лише за до своїх лап, дзьобів, зубів, кігтів, хвостів створювати дивовижні об’єкти природи. Їхніми будівлями є конструкції, пов’язані з проявами вродженої й набутої поведінки. Вони ліплять, вигризають, звивають, шиють, викопують

4,8(86 оценок)
Ответ:
Окружающей средой называется совокупность всего того,что находится вокруг человека в продолжении его жизни. Она состоит из природных компонентов,таких как: земля,воздух, вода, солнечная радиация, и техногенных, в которые входят все проявления человеческой цивилизации. На здоровье человеческого организма оказывают непосредственное либо опосредованное влияние разнообразные свойства и качества всех экологичных факторов среды. Климатические факторы, химические и биологические факторы, питание, воздух.
4,4(47 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ