В основном процесс опадения листьев у деревьев одинаковый. В августе кустарники и деревья готовятся к сбрасыванию листьев. В это время у основания листа появляется перегородка (пробковый слой), клетки которого нарушают связь между стеблем и листовой пластиной, постепенно отделяют друг от друга. Лист отрывается не сразу. Какое-то время его удерживают водоносные сосуды. Но стоит подуть лёгкому ветерку, и лист опадает.
Безнога ящірка Anniella grinnelliКоли ви бачите безногого плазуна, перше, що спадає на думку — змія! Однак це не завжди так. Функціональна відсутність кінцівок багаторазово та незалежно виникала у лускатих рептилій — ящірок, змій та амфісбен — оскільки така конструкція тіла дає її власнику багато переваг.Змії стали найуспішнішою «безногою» лінією, яка з часом дала початок приблизно 3000 видів. Вони пристосувались майже до всіх придатних для життя місць: від верхівок дерев та відкритого океану до землі під нашими ногами.Відсутність кінцівок тісно пов'язана з риючим життя. Багато безногих ящірок проводять своє життя під землею, а за ведучою гіпотезою про походження змій, всі вони еволюціонували від риючих предків (хоча деякі вчені вважають, що попередниками змій були водні рептилії, відомі як мозазаври).Існує декілька ознак, за якими можна відрізнити змію від більшості безногих ящірок. Наприклад, змії мають, як правило, відносно довше тіло та коротший хвіст, ніж їх безногі кузини. Крім того, змії, на відміну від ящірок, не мають повік та зовнішніх вух. До того ж, багато «безногих» ящірок насправді мають крихітні рудиментарні кінцівки, в той час як змії зазвичай не можуть похизуватись ніякими зовнішніми придатками.Існують також деякі екологічні відмінності. Більшість змій харчуються нерегулярно, компенсуючи це тим, що з’їдають відносно велику здобич за раз, в той час як ящірки, як правило, харчуються дрібними істотами, такими як комахи, компенсуючи це їх великою кількістю.Проте ці правила не універсальні. Пітони та удави, наприклад, мають рудиментарні задні кінцівки, які самці використовують під час залицяння і спаровування. Безнога ящірка ліаліс смугастий (Lialis burtonis) — не має повік. І харчується вона як змія — нападає на інших ящірок до половини власної ваги, душить та ковтає цілком. (Так, Lialis burtonis — дивовижна маленька бестія.)
Цветок состоит из стеблевой части (цветоножка и цветоложе), листовой части (чашелистики, лепестки) и генеративной части (тычинки, пестик или пестики). Цветок занимает апикальное положение, но может располагаться как на верхушке главного побега, так и бокового. Прикрепляется к стеблю посредством цветоножки.Если цветоножка сильно укорочена или отсутствует, цветок - сидячий (подорожник, вербена, клевер). На цветоножке располагаются также два (у двудольных) и один (у однодольных) маленьких предлиста — прицветника, они часто могут отсутствовать.Цветоложе, на нем располагаются все органы цветка. Может иметь различные размеры и форму — плоскую (пион), выпуклую (земляника, малина), вогнутую (миндаль), удлинённую (магнолия). У некоторых растений в результате срастания цветоложа, нижних частей покрова и андроцея образуется особая структура. Части цветка делят на фертильные (репродуктивные) (тычинки, пестик или пестики), и стерильные (околоцветник). Венчик (corolla) образован различным количеством лепестков и образует следующий за чашечкой круг в цветке. Лепестки венчика могут срастаться с собой краями или оставаться свободными. Тычинка Мужской репродуктивный орган цветка покрытосеменных растений. Количество варьирует от одной (орхидные) до нескольких сотен (мимозовые). Могут быть свободными или сросшимися. Пестик — наиболее существенная часть цветка, из которой формируется плод. Пестик состоит из завязи, столбика и рыльца.