М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kseniya09451
kseniya09451
22.04.2022 00:33 •  Биология

Значення і шляхи формування штучного імунітету значение и пути формирования искусственного иммунитета

👇
Ответ:
SofiaSendekaeva
SofiaSendekaeva
22.04.2022

Імунітет - це захисна реакція організму, спрямована проти сторонніх, не властивих даному організму агентів. До сторонніх тіл відносяться бактерії, віруси, клітини, такни. Явище імунітету відоме з кінця ХVIII століття. Воно було відкрито англійським лікарем Дженнером під час та лікування людей, що хворіли натуральною віспою.

ВИДИ

Природний імунітет - несприйнятливість до інфекційних захворювання, зумовлена біологічними властивостями та особливостями організму, яка передається від матері до дитини (природжений) або виникає після перенесеної хвороби (набутий).

Штучний імунітет досягається введенням в організм вакцин і сироваток. Він може бути активним (щеплення та вакцинація), коли вводять убитих або значно ослаблених збудників хвороби, і пасивним, коли імунітет досягається шляхом введення лікувальної сироватки, що містить готові антитіла.

За своєю природою імунітет може бути клітинним(фагоцитарним) і гуморальним (антитіла). Наближаючись до бактерій, лейкоцити обволікають їх і поглинають. Всередині лейкоцитів бактерії перетравлюються і знешкоджуються. Здатність лейкоцитів захоплювати і перетравлювати мікроорганізми і чужорідні частинки вчений назвав фагоцитозом, а лейкоцити - фагоцитами, тобто пожирачами. Пізніше було встановлено, що захисні властивості крові зумовлені не лише фагоцитарною активністю лейкоцитів, а й здатністю деяких видів лейкоцитів створювати антитіла у відповідь на проникнення в організм чужорідних агентів (антигенів). Антитіла виробляються в організмі специфічно на певний антиген. Антитіла виробляються за участю особливих лейкоцитів, які знаходяться не тільки в крові, але і в лімфі. Саме тому цей вид лейкоцитів називають лімфоцитами. Їх дія може бути спрямоване проти одного певного захворювання. Антитіла можуть тривалий час зберігатися в організмі, і тому організм стає несприйнятливим до повторних захворювань.

4,8(39 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
melashich2004
melashich2004
22.04.2022

Основна відмінність між ящіркою і змією в тому, що Ящірки зазвичай мають чотири кінцівки, в той час як змії не мають кінцівок. У ящірок немає роздвоєного язика, а у змій є роздвоєний язик. У ящірок є повіки, а у змій немає повік. у ящірок немає роздвоєного язика, а у змій є роздвоєний язик. У ящірок є повіки, а у змій немає повік. Подібність між ящіркою і змією:

Ящірка і Змія належать класу "плазуни «і до загону» лускаті"; обидва мають характерно довгі тіла; також у обох суха шкіра покрита лускою; і обидва мають трикамерне серце з двома передсердями і одним шлуночком; крім того, вони обидва холоднокровні тварини. Тому вони використовують зовнішні джерела тепла, щоб нагріти своє тіло; крім того, обидва яйцекладущие. Це означає, що для розмноження вони відкладають яйця;

Объяснение:

4,8(63 оценок)
Ответ:
Грамбит
Грамбит
22.04.2022

Морской конёк – небольшая морская рыба, принадлежащая к семейству игловых.Размер самых маленьких особей – около 2 сантиметров, а длина тела самых больших может достигать 30 сантиметров. В естественной среде живёт 4-5 лет. Его внешний вид и повадки абсолютно нетипичны для рыб.Обладает шипами и кожистыми выростами. Защищено оно не чешуёй, а жёстким костным панцирем. На спине и груди есть плавники. Маскировочный окрас тела защите от врагов.Место обитания морских коньков – тропические и субтропические моря. Предпочтение они отдают спокойной прозрачной воде, поскольку раскачивание на волнах чревато для них истощением. Двигаются медленно. На новом месте приживаются плохо.

4,6(86 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ