М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
натали574
натали574
16.09.2022 20:34 •  Биология

на завтра вот прям характеристика голосеменных и покрытосемянных вот прям )

👇
Ответ:
minaiseverp07pug
minaiseverp07pug
16.09.2022
Голосеменные – растения, которые образуют семена, но не формируют цветков и плодов. Семена лежат открыто и лишь иногда покрыты чешуями. Произошли от первичных папоротников, включают около 700 видов деревьев и кустарников. Общая характеристика. Покрытосеменные образуют один из наиболее крупных отделов царства растений — в нем насчитывается более 240000 видов. Они составляют основную часть растительной массы в биосфере. Покрытосеменные растения — это дуб, береза, яблоня, пшеница, рожь, капуста, пальма, подорожник и др. Многие виды покрытосеменных вошли в число культурных растений.
4,6(98 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
zaycevakatyany
zaycevakatyany
16.09.2022
Йогурт – это кисломолочный продукт, который получается вследствие того, что входящие в состав йогурта кисломолочные бактерии при определенных условиях сквашивают (ферментируют) молоко (молочный сахар лактозу), придавая продукту характерный вкус, цвет и консистенцию.

Йогурт считается полезным продуктом, поскольку дружественные микрофлоре человека кисломолочные бактерии налаживать и поддерживать деятельность желудочно-кишечного тракта, нормализуют работу кишечника, стимулируют обменные процессы.

Вследствие того, что йогуртовые бактерии ферментируют лактозу, йогурт, как и большинство кисломолочных продуктов, переваривается и усваивается лучше и легче молока. Довольно часто, люди, которые страдают непереносимостью лактозы или аллергией на молочный белок могут употреблять йогурты (но если Вас коснулась подобная проблема, лучше все же сначала проконсультироваться с врачом).
4,6(28 оценок)
Ответ:
lerkakotik1983
lerkakotik1983
16.09.2022
Передача спадкової інформації на клітинному рівні

Одна з ознак живого – самовідтворення, проявляється на органоїдності – клітинному рівні у вигляді поділу клітини. Здатність до поділу – найважливіша властивість клітини. В результаті цього процесу з однієї клітини виникають, як правило, дві нові, що забезпечують безперервність життя і передачу спадкової інформації від вихідної материнської клітини – дочірнім клітинам.

Мітоз

Найбільш поширений б розподілу клітки – мітоз (від грец. Мітоз – нитка), або непрямий розподіл клітини, при якому з материнської клітини утворюються дві дочірні клітини з таким же набором хромосом, як і у вихідної клітини. Цей процес забезпечує:

збільшення числа клітин;ріст організму;регенерацію та відновлення клітин у процесі їх старіння.

У деяких організмів мітоз лежить в основі їхнього розмноження безстатевим шляхом.

Мітоз можна побачити на фіксованих препаратах в світловий мікроскоп. Сучасні методи мікроскопії та мікрофотографування дають можливість гати цей процес також і в живій клітині.

Стадії мітозу

Мітоз складається з чотирьох послідовних стадій, що забезпечують рівномірний розподіл генетичної інформації і органоїдів між двома дочірніми клітинами. Важлива роль у цьому процесі належить центріолям клітинного центру, які забезпечують рівномірний розподіл хромосом між дочірніми клітинами.

Профаза

Перехід з інтерфази в профазу мітозу відбувається поступово. Молекули ДНК зв’язуються з білками, максимально спіралізуются, товщають і перетворюються на добре помітні хромосоми. Кожна хромосома утворена двома сестринськими хроматидами. Вони з’єднані один з одним центромерою. Кількість ДНК в два рази більше числа хромосом (2п).

Ядерна оболонка починає розсмоктуватися, а ядерце зникає. Центриолі клітинного центру розходяться до полюсів, утворюючи з мікротрубочок веретено поділу. Мікротрубочки розташовуються навколо центріолей у вигляді зірки. Наприкінці профази ядерна мембрана повністю зникає.

Метафаза

У другу стадію мітозу нитки веретена поділу вже повністю сформовані. Вони з’єднуються з центромерами хромосом, які розташовуються в екваторіальній площині клітини. У цьому положенні вони утримуються мікротрубочками. Хромосоми добре помітні, лежать окремо, що дозволяє визначити їх число, форму і величину.

Анафаза

Це найкоротша стадія. Хромосоми раптово розділяються в місці центромери на сестринські хроматиди, які стають тепер окремими сестринськими хромосомами. За до ниток веретена розподілу починається рух сестринських хромосом до полюсів клітини. У кожного полюса виявляється таке ж число хромосом, яке було у вихідній материнській клітині.

Тілофаза

В останню стадію поділу відбувається формування двох нових клітин. Хромосоми деспіралізуються, відновлюється ядерна оболонка, з’являється ядерце. Нитки веретена поділу біля полюсів клітини зникають. У клітинах вищих рослин центріолі відсутні, а нитки веретена поділу формуються безпосередньо з мікротрубочок. Крім плазматичної мембрани в них з целюлозних волокон утворюється оболонка клітини.

Далі відбувається рівномірний розподіл органоїдів біля полюсів клітини. Стадія завершується розподілом цитоплазми і утворенням плазматичної мембрани в центральній частині клітини. Виникають дві нові дочірні клітини, повністю ідентичні материнській.

Весь процес розподілу триває від декількох хвилин до трьох годин (залежно від типу клітин і організму). Тривалість мітозу в кілька разів менше інтерфази.

Біологічне значення мітозу полягає в забезпеченні сталості числа хромосом, ідентичності спадкової інформації та генетичної стабільності у знову виникаючих клітин.

Амітоз

Іноді трапляється інший вид поділу клітини – амітоз. Амітоз (від грец. А – негативна частка і мітоз – нитка) – прямий розподіл ядра клітини, тобто без утворення хромосом і веретена поділу. При цьому спадкова інформація між дочірніми клітинами розподіляється нерівномірно. Амітоз зустрічається у деяких найпростіших, в клітинах спеціалізованих тканин, наприклад у хрящовій, в ракових клітинах

4,4(54 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ