Яке місце тварин у системі еукаріотичних організмів?
Найбільш інформативними для науковців щодо визначення місця справжніх тварин у системі еукаріотів виявилися не гетеротрофне живлення і наявність глікокаліксу, а такі цитологічні критерії, як кількість й розташування джгутиків, форма мітохондріальних крист. У сучасній системі органічного світу (С. Едл із співавторами, 2012) для справжніх тварин визначили місце в групі Задньоджгутикові (Опістоконта). Ця назва позначає заднє розташування джгутика в рухомій клітині (як у сперматозоонів більшості тварин), тоді як інші еукаріоти здебільшого мають передній джгутик.
Мітохондрії еукаріотів належать до найбільш консервативних органел, особливості яких не змінюються в ході адаптивної еволюції, тому будова мітохондрій вказує на походження певної еукаріотичної групи надійніше, ніж анатомічні чи фізіологічні ознаки. У справжніх тварин мітохондрії мають пластинчасті кристи, що є важливою відмінністю від інших груп, у яких мітохондрії можуть мати дископодібні чи трубчасті кристи
Объяснение:
Особливості водного транспорту
Наявність природних шляхів, які потребують великих витрат, використання сили течії води визначає широке використання водного транспорту.
Основні переваги:
1) менший опір руху на малих швидкостях потребує не меншої тягового зусилля, ніж на сухопутному транспорті. Потужність застосовуваного двигуна в 6-7 разів нижче.
2) немає габаритних обмежень
3) необмежена пропускну здатність шляхом (пропускну здатність знижується через поганих причалів портів)
4) незначний витрати, тому що рух між портами іде по найкоротшій відстані
5) нижча собівартість перевезень в 2 рази нижче, ніж на залізничному
6) продуктивність праці на морському транспорті вище в 5 разів, ніж на залізничному.