1.Какая форма бесполого размножения наиболее характерна для мхов, папоротников? ответ: 4.Вегетативное размножение, 8.Спорообразование. 2. Какая форма бесполого размножения используется для размножения плодово-ягодных культур? ответ: 2.Клонирование, 4.Вегетативное размножение. 3.Какая форма бесполого размножения характерна для планарии, некоторых кольчатых червей? ответ: 5.Фрагментация, 7.Почкование. 4.Какая форма размножения позволяет при к изменяющимся условиям среды? ответ: 3.Половое размножение 5.Укажите верные суждения... ответ: 1.Гермафродиты — организмы, у которых могут образовываться и мужские и женские гаметы. 2.Гаметы имеют гаплоидный набор хромосом, зигота — диплоидный.
Сполуки, потрібні для життєдіяльності клітин, а також продукти обміну речовин перетинають плазматичну мембрану за до дифузії , пасивного чи активного транспорту. Дифузія - процес, за якого речовини проникають крізь певні ділянки і пори мембран унаслідок їхньої різної концентрації по обидва її боки. Цей процес відбувається без витрат енергії у результаті хаотичного теплового руху молекул.
Вибіркове проникнення речовин через мембрани забезпечує пасивний транспорт . Для нього, як і для дифузії, характерне переміщення речовин з боку, де концентрація вища. Пасивний транспорт забезпечується за участю рухомих мембранних білків-переносників; зміною просторової структури білкій, які перетинають мембрану; та через канали у мембрані. Активний транспорт речовин через біологічні мембрани пов'язаний із витратами енергії, оскільки не залежить від концентрації речовин, які мають потрапити в клітину або вийти з неї. На цей процес впливає різниця концентрацій іонів калію і натрію у зовнішньому середовищі та всередині клітини. Тому його назвали калій-натріевим насосом. Концентрація іонів калію всередині клітини вища, ніж ззовні, а іонів натрію - навпаки. Завдяки цьому іони натрію пересуваються в клітину, а калію - з неї. Але концентрація цих іонів у живій клітині і поза нею ніколи не вирівнюється, оскільки існує особливий механізм, який іони натрію «відкачує» з клітини, а калій - «закачує» в неї. Цей процес потребує витрат енергії.