М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
lizaskiba14072003
lizaskiba14072003
27.04.2021 03:53 •  Биология

Размножение споровых растений у мхов и папоротников происходит чередование бесполого и полового размножения. бесполое размножение мха кукушкина льна осуществляется с спор. из проросшей споры образуется тонкая зелёная нить – предросток. нить ветвится, на ней появляются почки, из которых затем вырастают мужские или женские растения мха. половое размножение кукушкина льна характеризуется тем, что на одних растениях развиваются мужские гаметы – сперматозоиды, на других женские – яйцеклетки. при слиянии гамет в присутствии воды образуется зигота. из зиготы развивается коробочка на ножке, в которой созревают споры. спора – это клетка с плотной оболочкой. она служит для бесполого размножения. у папоротника на нижней стороне листа образуются маленькие бурые бугорочки – спорангии со спорами. созревшие споры, попадая в благоприятные условия, прорастают. из проросшей споры развивается маленькая зелёная пластинка – заросток. он живёт самостоятельно, прикрепляясь к почве . на нижней стороне заростка развиваются мужские и женские гаметы. под заростком задерживаются капельки воды, в которых сперматозоиды могут подплыть к яйцеклеткам и оплодотворить их. из зиготы развивается зародыш растения. зародыш сначала получает питательные вещества от зелёного заростка. он растёт и постепенно превращается в растение, которое называют папоротником. используя содержание текста «размножение споровых растений», ответьте на следующие вопросы. 1) в каком органе мха происходит образование спор? 2) какое обязательное условие необходимо для оплодотворения у споровых растений? 3) чем споры отличаются от гамет? (укажите не менее двух отличий)

👇
Ответ:
mariyasidorova1
mariyasidorova1
27.04.2021
1) В коробочке
2) Вода
3) 1. Споры образуются митозом, а гаметы мейозом (вроде так)
    2. Гаметы могут быть мужскими и женскими)
4,5(67 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Terhiop
Terhiop
27.04.2021

Кожна екосистема складається з біоценозу та біотопу.

Біотоп — це ділянка поверхні землі з більш-менш однотипними умовами існування (ґрунтом, мікрокліматом тощо).

Біоценоз — це історично сформована сукупність рослин, тварин та мікроорганізмів, що населяє біотоп. Відповідно до цього кожний біоценоз складається з фітоценозу (угрупування рослин), зооценозу (угрупування тварин) та мікроценозу (угрупування мік­роорганізмів).

Крім природних екосистем, існують також штучні екосистеми: космічна станція, акваріум, вазон із кімнатною рослиною тощо.

Біоценози земної кулі утворюють біоценотичний покрив, який вивчає біогеоценологія. Заснував цю науку видатний російський вчений В. М. Су**чов. Сукупність всіх біогеоценозів нашої планети утворює велетенську екосистему — біосферу  Біоценози можуть формуватися на будь-якій ділянці земної поверхні — на суші і на воді. Вони бувають степовими, болотними, луговими і т. д. Велике значення в функціонуванні біосфери мають гідробіоценози. Ділянки земної поверхні, покриті культурними рослинами, називаються агрофітоценозами.

В структурі кожної екосистеми можна виділити чотири функціональні компоненти:

абіотичне оточення, тобто весь комплекс неживої природи, звідки біоценоз черпає засоби для існування і куди виділяє продукти обміну;

комплекс автотрофних організмів, що забезпечують органіч­ними речовинами, а отже, й енергією всі інші організми, це первинні продуценти органічної речовини, які асимілюють сонячну енергію (фототрофні рослини, фотосинтезуючі бактерії);

комплекс гетеротрофних організмів — консументів, які живуть за рахунок поживних речовин, створених первинними продуцентами. Консументами є тварини та безхлорофільні рослини;

комплекс організмів, які розкладають органічні сполуки до мінерального стану. Це редуценти, представлені мікроорганізмами — бактеріями, грибами, найпростішими, а також організмами, які живляться мертвими органічними речовинами.

4,6(34 оценок)
Ответ:
dianaknyazeva
dianaknyazeva
27.04.2021

стрес потрібен людині для розвитку! З чого сам собою на ться висновок, що якщо не впадати в ступор, а діяти, то стрес корисний для здоров'я. Однак, крім чистої фізики, людина має досить складно організованою психікою, і дуже часто ми нервуємо, без прояву фізичної активності. Але ж ми знаємо, що в природі (як і в нашому тілі) не відбувається нічого непотрібного, а при емоційному стресі в кров виділяються всі ті ж речовини. Виявляється, що мозок, який займає всього лише 20 відсотків від маси тіла, споживає 80 відсотків всієї енергії! Це справжній ненажера. Саме для нього і виділяється при емоційному стресі додаткова енергія. Думай, людина, думай! Розвивай свій мозок.

4,8(17 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ