М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
masha1195
masha1195
30.12.2020 04:56 •  Биология

Как организмы реагируют на изменения в окружающей среде

👇
Ответ:
Эмоционально они реагируют негативно, внутренне нейтрально
4,5(75 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
layreddota2
layreddota2
30.12.2020
 Паразиты - животные, которые поселяются на поверхности или внутри тела животного-хозяина, используют его в качестве источника пищи и как среду обитания, нанося тем самым хозяину определенный вред. Среди Простейших паразитизм получил широкое распространение. Многие виды, поселяясь в организме человека, вызывают тяжелые заболевания. Паразитирующая в пищеварительной системе дизентерийная амеба становится причиной болезни, напоминающей обычную дизентерию. Она вызывает образование многочисленных язвочек на поверхности слизистой толстой кишки и очагов кровотечений. Сами амебы при этом переходят к фагоцитированию эритроцитов.
Очень опасным и тяжелым заболеванием человека является малярия. Ее вызывают представители особой группы Простейших (Споровиков) - малярийные паразиты. Передача малярии осуществляется насекомыми-переносчиками - малярийными комарами. При укусе зараженный малярийный комар выделяет в кровь человека вместе со слюной малярийных паразитов, которые сначала проникают в клетки печени. Такие паразиты называются внутриклеточными, так как средой их обитания становятся отдельные клетки тела хозяина, за счет которых они питаются и внутри которых они размножаются делением. Завершив развитие в клетках печени (сами клетки после этого разрушаются), следующие поколения малярийных паразитов снова выходят в кровь и проникают в эритроциты. В эритроцитах цикл развития и размножения паразитов многократно повторяется, при этом каждый раз погибает огромное число красных кровяных телец. Окончание каждого цикла и заражение новых эритроцитов сопровождается малярийным приступом (сильное повышение температуры, ознобы).
Малярийные комары заражаются, питаясь кровью больных людей. В желудке комаров малярийные паразиты размножаются половым путем, а затем проникают в слюнные железы.Комментарии  Отметить нарушение
4,4(85 оценок)
Ответ:
Tenb11
Tenb11
30.12.2020

За до цих технологій поліпшення ознак може відбуватися на рівні індивідуального гена, а окремі гени, що визначають певну ознаку, можуть бути ідентифіковані. За ними може бути проведений відбір, їх можна ізолювати, ввести, вилучити або модифікувати в генотипі рослини чи в сорті. Внесок біотехнології у сільськогосподарське виробництво полягає в полегшенні традиційних методів селекції рослин, розробці нових технологій, що дають змогу підвищити ефективність сільського господарства. Методами генетичної та клітинної інженерії створено високопродуктивні та стійкі проти шкідників, хвороб, гербіцидів сорти сільськогосподарських рослин. Розроблено техніку оздоровлення рослин від накопичення інфекцій, що особливо важливо для культур, які розмножуються вегетативно (картопля та ін.). Однією із актуальних проблем є можливість керувати процесом азотфіксації, у тому числі можливість введення генів азотфіксації в геном корисних рослин, а також керування процесами фотосинтезу. Ведуться дослідження з поліпшення амінокислотного складу рослинних білків, розробляються нові регулятори росту рослин, мікробіологічні засоби захисту рослин від шкідників та хвороб, бактеріальні добрива.

На сучасному етапі розвитку селекції для його інтенсифікації ефективне використання таких біотехнологічних методів, як культура ізольованих тканин, клітин та органів рослин, клітинна селекція й генетична інженерія, які дають можливість за порівняно короткі строки створити і розмножити цінний вихідний високопродуктивний матеріал, гетерозисні гібриди та сорти сільськогосподарських рослин. Розробка основ методу культури тканин рослинних організмів має порівняно коротку історію й починається з досліджень, виконаних Габерландтом у 1902 р. Проте кожне відкриття, зроблене в цій галузі, знайшло використання в прикладних дослідженнях.

Усі проблеми, які розробляють у культурі in vitro, можна поділити на три основні групи:

n збереження генетичної інформації клітин (мікроклональне розмноження рослин та депонування, культура зародків, пиляків і насіннєвих зачатків);

n зміна генетичної інформац мутагенезу під впливом фізичних та хімічних чинників (культура калусів, клітинних суспензій, ізольованих протопластів);

n перенесення та відновлення генетичної інформації (генно-інженерне конструювання рослин з новими ознаками, соматична гібридизація).

Одним із найпоширеніших напрямів методу культури тканин є мікроклональне розмноження, за якого отримують генетично ідентичні форми, що сприяє збереженню генетично однорідного посадкового матеріалу. Як експлантат можна використовувати пазушні бруньки, молоді листки, деякі елементи квітів та суцвіть. Проте такий вид розмноження потребує конкретизації методу для кожної сільськогосподарської культури в зв'язку з особливостями її генотипу. Технологія мікроклонального розмноження будь-якої культури об'єднує чотири основні етапи: введення вихідної форми в стерильну культуру, власне мікророзмноження, укорінення розмножених пагонів, переведення стерильної культури в умови відкритого грунту. Розробка засобів вегетативного розмноження елітних рослин, гетерозисних гібридів та сортів in vitro дає змогу розв'язати проблему швидкого розмноження форм, що мають практичну цінність, а також збереження матеріалу для використання їх у рекурентній селекції.

Мікроклональне розмноження має певні переваги порівняно з традиційними методами розмноження: вирощування в штучних умовах (що контролюються) із меристематичних тканин дає можливість досягти вилучення вірусів та інших патогенних мікроорганізмів і одержати здоровий садивний матеріал; ріст рослин можна підтримувати протягом багатьох років; методом культури можна розмножувати форми, що не розмножуються вегетативно або не дають життєздатного насіння; можна вибирати генотипи, стійкі до несприятливих умов вирощування: екстремальні температури, посуха, засолення та закислення субстрату, пригнічувальна дія гербіцидів тощо, а також відбір продуктивніших форм в умовах in vitro; швидкість та коефіцієнт розмноження досягає 1:1000000 і дає можливість удвічі-втричі скоротити строки відбору та отримання нових рослин у селекційних дослідженнях.

На сучасному етапі існує кілька різних детально розроблених методів мікроклонального розмноження. Різняться вони станом вихідних клітин та тканин, які беруть для отримання мікроклонів. Найважливішою вимогою технології є гарантування повної стерильності та оптимальних умов для клітинного поділу й диференціації вихідної тканини. Потім слід домогтися утворення великої кількості мікроклонів та забезпечити їхнє вкорінення. Щоб ефективність мікроклонального розмноження була високою, потрібно на всіх етапах підтримувати оптимальні умови вирощування. Для цього для кожної культури розробляють конкретну методику мікроклонального розмноження.

Объяснение: сподіваюсь що до

4,8(44 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ