М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
НастяЛайк111
НастяЛайк111
28.03.2021 11:12 •  Биология

Какую роль играет листопад в выделении у растений?

👇
Ответ:
сафийка3
сафийка3
28.03.2021
Листья которые опадают перегнивают и образуют плодородную почву.
4,4(82 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Azalia1324
Azalia1324
28.03.2021
Людина — частина природи, має біологічні властивості і підвладна біологічним закономірностям. У той же час вона — істота соціальна, є носієм суспільних характеристик і поза суспільством як людина не існує. Звідси й виникає проблема співвідношення біологічного й соціального в людині.

З точки зору сучасної науки і наукової філософії сутність людини (тобто те, що визначає її специфіку, відмінність від інших живих істот) соціальна, але необхідно визнати наявність, значення і відносну самостійність її біологічної природи. Вчені вважають, що біологічне в людині «зняте» соціальним. Це означає, що воно — це біологічне начало перетворене, значною мірою підпорядковане соціальному, але не усунуте, зберігається, утворює із соціальним діалектичну єдність.

Генетично зумовлені, передаються по спадковості анатомофізіологічні характеристики, в тому числі структура нервової системи, мозку, органів чуття. В новонародженої дитини вони від початку є людськими. Природжена можливість, здатність оволодіти мовою, мисленням, стати особистістю, реалізується лише влюдському, соціальному оточенні, у світі культури. Біологічно зумовлений ряд параметрів людського життя, наприклад, вікові етапи, тривалість життя. Але і тут вплив соціальних умов досить виразний. Природжені певні особливості нервово-психічних реакцій, темперамент, тип вищої нервової діяльності; можливо, й деякі обдарування, наприклад, музичні, математичні, - але знов-таки їх прояв, розвиток або, навпаки, гальмування залежать від соціальних умов, від навчання й виховання. Є припущення, що до деяких видів асоціальної (анти-суспільної, злочинної) поведінки «привертають» генетичні фактори, проте й тут, якщо людина психічно нормальна, не божевільна, вирішальне значення має вплив середовища, умови життя, виховання, моральна самосвідомість. Якими б не були природжені особливості нервової системи, людина, яка не страждає психічним захворюванням, здатна контролювати свою поведінку і несе за неї відповідальність.

Потреби й прагнення, які називаються вищими, — пізнавальні, моральні, естетичні, потреба в спілкуванні і т.п. — най-біологічні, соціальні за своїм походженням і змістом. Суспільно зумовлені відповідні цілі й мотиви поведінки, напрям думок, моральні принципи, світогляд, громадянські, політичні позиції і т.д.
4,4(9 оценок)
Ответ:
Ele4ka17
Ele4ka17
28.03.2021

1.В

2.Г

3.Б

4.А

5.А

6.Г

7.Б

8.Б

9.Г

10.А

11.А.В.Е

12. 

1) наследственная изменчивость 
А) изменяется генотип
В) наследуются изменения
Г) индивидуальная

2) ненаследственная изменчивость

Б) носит групповой характер 

Д) изменяется фенотип


13. женский организм  ♀

      знак скрещивания  ×

      мужской организм  ♂

      родительские организмы Р

      гены, кодирующие доминантные признаки А, В, С.

      дочерние организмы первого и второго поколения F1, F2

      гены, кодирующие рецессивные признаки а, b, с.


14. 1.Наследственная и 2. Ненаследственная


 1. Наследственная, или генотипическая, изменчивость обусловлена изменениями в генетическом материале (генотипе), которые передаются из поколения в поколение.

Наследственная изменчивость  может  быть комбинативной,    в основе которой лежит перегруппировка хромосом при половом размножении. В результате набор генов, а, следовательно, и признаков у потомков всегда отличается от набора генов и признаков у родителей. 

Другая форма генотипической изменчивости - мутационная, вызвана  мутациями – изменениями в структуре генов и хромосом или изменениями числа хромосом в хромосомном наборе. При мутационной изменчивости возникают новые варианты генов, причём мутации происходят сравнительно редко и внезапно.

    

2. Ненаследственная, или модификационная, изменчивость организмов изменяться под действием различных факторов окружающей среды (температуры, влажности и т. п.). Этот тип изменчивости не связан с изменениями в генотипе и не наследуется. Эта изменчивость носит групповой характер.

   

3. Знания об изменчивости используются человеком в селекции. 

       

4,7(93 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ